אבדיה. בלט גם הערב
אבדיה. בלט גם הערבצילום: FIBA

את אליפות אירופה בכדורסל פתחה נבחרת הולנד עם תבוסה מהדהדת לסרביה החזקה בתוצאה 76:100. הערב (מוצאי שבת), כמעט והפתיעה הולנד את נבחרת ישראל במשחק השני של האליפות היוקרתית כשהובילה עליה במשך דקות רבות.

למזלה של ישראל יש לה את דני אבדיה. השחקן שמשחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם הוכיח שוב מה הוא שווה כשלמרות ששיחק הכי הרבה דקות על הפרקט, הצליח שוב להוביל את הנבחרת לניצחון בסיוע חבריו בתוצאה 67:74, למרות ערב התקפי רע של הנבחרת.

אחרי הניצחון הדרמטי בהארכה ביום שישי האחרון על פינלנד, הגיעה נבחרת ישראל מעט זחוחה, כאשר אלה קיוו לחיים קלים מול ההולנדים.

הפתיחה בישרה טובות אך הולנד מיהרה להפוך וישראל הצליחה להשוות עם הירידה לסיום הרבע הראשון.

ברבע השני הצליחה הולנד לברוח ופתחה פער דו-ספרתי אותו ישראל הצליחה לצמק בקושי ולהפסקת המחצית ירדו השתיים עם יתרון הולנדי בן 8 נקודות, 40:32.

גם את המחצית השניה לא הצליחה ישראל לפתוח טוב ואז התעורר דני אבדיה. השחקן הישראלי בליגת ה-NBA, כוכב הנבחרת, הוביל ריצת 0:9 עם ארבע נקודות רצופות משלו וצימק את ההפרש ההולנדי לנקודה אחת בלבד, עם סיום הרבע השלישי.

הרבע הרביעי והמכריע נפתח עם שלשה אדירה של ים מדר וההובלה עברה ידיים. הלחץ החל להכריע את שתי הנבחרות וגם העייפות שיחקה תפקיד משמעותי.

אבדיה, שהיה לשחקן ששיחק הכי הרבה דקות על הפרקט, קלע 5 נקודות אדירות בשארית כוחותיו שהעלו את ישראל להפרש 5, 62:67. מכאן ההולנדים כבר לא הצליחו לחזור כששלשה נוספת של ים מדר, על השניה האחרונה לשעון, הוציאה להולנדים את הרוח מהמפרשים לגמרי.

זה נגמר עם ניצחון דרמטי שני ברציפות של נבחרת ישראל באליפות היוקרתית בתוצאה 67:74, ניצחון שני עם המון אופי ובעיקר דני אבדיה אחד מעל כולם. ניצחון שמקרב את ישראל משמעותית אל עבר השלב הבא באליפות, שלב שמינית הגמר, כאשר היא במקום השני בבית ד' וכמו סרביה החזקה מושלמת בינתיים באליפות היוקרתית.