במיקום מעולה, כשמסביב נוף עוצר נשימה ובפנים אווירה משפחתית ותורנית, נמצא הישוב טל מנשה. יצאנו לפגוש שם כמה זוגות המספרים על הבחירה להתגורר בשמורת טבע של ממש.

"חיפשנו ישוב דתי עם אוכלוסיה בסגנון שלנו באזור גיאוגרפי מרזי פחות או יותר ולא בחור נידח", מספרת רחלי וייס שהגיעה לישוב בעקבות הזמנה לשבת קליטה, "התאהבנו במקום. לא נשארו לנו שאלות. היה לנו ברור שאנחנו מגיעים לכאן".

צופיה וגלעד צורן מספרים על החיפושים אחרי ישוב מותאם להם ולאחר חיפושים במספר ישובים מצאו את שביקשו בטל מנשה. "ראינו פרסום של ישוב קטן, כייפי במיקום נוח", מספרת צופיה.

רוצים בית בטל מנשה? לחצו כאן

משפחת וייס

צילום: ערוץ 7

נתנאל וייס מספר כי המשפחתיות המיוחדת שבישוב היא זו שהביאה לוודאות שאכן זהו המקום עבורו ועבור משפחתו. "הגענו לכאן ומיד הרגשנו שזה המקום. אנשים מאירי פנים, נחמדים, מתייחסים ודואגים. כיף פה, לילדים כיף ולנו כיף".

רחלי מוסיפה כי התחושה היא של חיים בתוך משפחה גדולה, "צד אחד זה ישוב גדול שלא כל אחד נכנס לתוך ה"קישקע'ס" של השני, אבל הוא לא גדול מדי כך שלא הולכים כמו זרים ברחובות. כולם מכירים את כולם, תחושה נעימה ברחובות, תחושה של עזרה הדדית. מאוד נעים, הילדים מסתובבים בחופשיות, מתארחים אחד אצל השני, תחושה מאוד אוהבת".

גלעד מציין את המגוון הרחב של שיעורי התורה שבישוב, ו"כל אחד כמה שהוא רוצה ללא לחץ קהילתי", הוא אומר ונתנאל וייס מדבר על שאיפה לקודש בקהילה. "הקהילה מחפשת את הגודל והקודש. האווירה מאוד טובה. החיבור הרוחני מאוד מורגש", הוא אומר ורחלי מספרת על מגוון שיעורי קודש לנשים, "כל פעם מתווספים עוד ועוד שיעורים. גם לילדים יש תלמוד תורה אחר הצהריים. הישוב שם את הנושא בסדר עדיפות מאוד גבוה. טוב לדעת שמדובר בישוב שבו אכפת לאנשים מהתורה".

ולא רק תורה וקהילתיות משפחתית יש בטל מנשה, אלא גם איכות סביבה וחיי טבע. צופיה מספרת על החיים בלב שמורת טבע, נוף מרתק, בעלי חיים, עצים ועוד מסביב. נתנאל וייס מספר גם הוא על התחושה ביציאה החוצה אל הנוף רחב הידיים שבחוץ, אל העמק וההרים שמסביב, "לנשום כאן את האוויר פותח את הלב", הוא אומר ורחלי מוסיפה כמה מילים על מזג האוויר הנוח: "אף פעם לא חם מדי ואף פעם לא קר מדי. זה בדיוק באמצע. יש אפילו בריזה בקיץ. כיף חיים".

והמיקום? מעולה, אומרת צופיה ומזכירה את חוף חדרה הקרוב, את זכרון יעקב, קיסריה וכל אתרי הטיולים הקרובים. "המיקום כאן מאוד נוח. 12 דקות מכביש 6, מחריש, נוח מאוד להגיע לכאן. לא אזור מסוכן, אין שום מחסום בדרך. אחד הישובים הכי כייפים לגור בו", אומר וייס.

רוצים בית בטל מנשה? לחצו כאן

משפחת צורן

צילום: ערוץ 7