יצחק מאיר
יצחק מאירעצמי

מצטרפים רבים החליטו השנה לקפוץ למים העמוקים של לימודי הדמיון, ביניהם גם הזמר האהוב יצחק מאיר. לקראת 'כנס אלול' ביום רביעי הקרוב בו יצחק ישתתף לצד הרב ראם הכהן, הרב חננאל אתרוג ורפאל קליינמן, שאלנו אותו כמה שאלות על החיבור האישי שלו לנושא.

הוא מספר לנו איך בהרצאותיו, הרצאות במיינדפולנס חסידי, הוא מחבר את עולמות התוכן החסידי והטיפולי יחדיו, ועל החלטתו להעמיק בשנה הבאה את החיבור הזה בעזרת לימוד במכון "דמיון נובע".

יצחק מאיר, אנו מדברים לקראת הכנס שיתקיים בי"א אלול ושאתה לוקח בו חלק. פעם אמרו "באלול - הדגים שבים רועדים". מדוע לדעתך צריכים את לימודי הדמיון ולהיעזר בהם. איך דמיון נובע עוזר לעולם הרוחני היהודי?

בתור אחד שזוכה ללמוד לא מעט תניא וזוכה ללמוד גמרא, אני מוצא שזה מה שעובדי השם בכל הדורות היו עושים. כתוב בגמרא: "חסידים הראשונים היו שוהים שעה אחת ומתפללים, כדי שיכוונו את ליבם למקום". אלו דברים שעשו בעלי המוסר והחסידים, היו עובדים עם הדמיון, עם הנפש, בהתבודדות ובאופן טבעי. נכון, קשה היה לכתוב את חובת העיסוק בדמיון כהלכה פסוקה. זה לא שחור ולבן שאפשר לכתוב: "כשהילד קם בבוקר תיטול לו ידיים". אבל זה תמיד היה שם.

בקהילתנו שבפרדס חנה, קהילת "ליבא בעי" אנו קוראים לזה "אדם שרוצה לחיות מבפנים". "לחיות מבפנים" זה לא לתת למציאות החיצונית לשלוט בנו אלא בדיוק הפוך, שהעולם הפנימי הנשמתי שלנו ישפיע על הסביבה החיצונית. גדולי ישראל לא קראו לזה "מיינדפולנס" אבל העבודה הפנימית הזו תמיד הייתה שם. מה עשה הבעל שם טוב? הוא עשה מיינדפולנס, מה הוא עשה? יצא לשדה, ניקה גירויים, האמין בפנימיות שלו וחי בפחות שיפוטיות חיצונית. קשיבות. זה פשוט, זה הבסיס של כל גדולי הדורות, הרב קוק, הרב יעקב כ"ץ שזכיתי להכיר, עובדים כך. פחות מדברים על זה, כי שפת היהדות הבסיסית היא הלכתית, "עשה" ו"לא תעשה".

ציפור קטנה לחשה לנו שנרשמת לקורס השנתי בדמיון נובע. מה מביא אותך לזה?

מעבר לכל דיבור על שיווק או מכון, אני יצחק בן זיווה רבקה הולך בעזרת השם בשנה הבאה הולך לצלול לדבר הזה. למדתי אותו בנגיעה פה ושם ממייסד השיטה עמית קדם. בתחילה הייתי חסום מאוד. אבל בסבלנות גם של המורה וגם של התלמיד זיהיתי שבעצם לא מדובר בשיטה, אלא בכלי. משהו שתמיד קיים בך. דמיון נובע שתמיד בך. רק נותנים כלים להעצים את הנביעה שלך, עם המון ענווה וכבוד פשוט למקום שלך. זה החל לפעול, ואני הולך בלי נדר להתמסר לזה.

איזה איחול אתה מאחל למי שקורא את הדברים ולקראת השנה הבאה בכלל?

שתהיה שנה מתוקה (יצחק צוחק). מלאה במתיקות פנימית, מתיקות נובעת. כמה אנו צריכים את המתיקות הזו. כל הכובד ראש המוכר לנו מיותר, פחות "שנלמד ונהיה מוצלחים!". עזבו, אנו לא צריכים את המוצלחות הזו. אנו צריכים להתחבר למתיקות הפנימית ובדרך ממילא, כלשון בעל ה"תניא", שנה משגשגת ומוצלחת.

כנס דמיון נובע לחודש אלול
כנס דמיון נובע לחודש אלולצילום: דמיון נובע

לשמירת מקום בכנס לחצו כאן >>>>

מכון דמיון נובע מזמין אותך להצטרף לכנס וירטואלי – "עד שהלב יפתח". שריינו עכשיו, יום רביעי הקרוב, י"א אלול, 07/09, 20:30. מזמינים את כל מי שמתגעגע להצטרף. ונעשה הכל, עד שהלב יפתח!

גם תורה וגם ניגון, גם שכל וגם רגש, גם הרב חננאל אתרוג וגם הרב ראם הכהן, גם משחק וגם דמיון. הרבה דמיון.

יחד עם הרב חננאל אתרוג נלמד כיצד לחיות את התשובה, עם הרב ראם הכהן נלמד כיצד להתחבר לתקיעות השופר, עם יצחק מאיר נשוחח על הניגון הפנימי ועם רפאל קליינמן נתרגל כלים מעולם המשחק לשינוי פנימי.

כל המרצים בכנס הם בוגרי לימוד שיטת דמיון נובע, וישתפו בהשפעת כוח הדמיון על פתיחת הלב, על תשובה ועל קרבת אלוקים.

כדי להבטיח חוויה משמעותית, עוצמתית ומרתקת, בכנס נלמד ונקבל מספר כלים משיטת דמיון נובע. תתכוננו להרגיש!

לא יכולים לחכות? כדי להתחיל להתרגש מעכשיו, מיד לאחר הרישום לכנס בקישור יפתחו עבורך 3 קורסים דיגיטליים בדמיון נובע: ילד פנימי, ימין ושמאל בנפש האדם ופיתוח הדמיון עפ"י משנתו של הרב מנחם אקשטיין הי"ד.

לשמירת מקום בכנס וקבלת המתנה לחצו כאן >>>>