שחקני פולין חוגגים מול ישראל
שחקני פולין חוגגים מול ישראלצילום: FIBA

הפעם זה נגמר עם הפסד. זה כבר מעל שבוע שנבחרת הכדורסל של ישראל מציגה יכולת מוגבלת ביותר. אמנם הנבחרת הצליחה לצבור שני ניצחונות רצופים בפתיחת אליפות אירופה בכדורסל המתקיימת בפראג שבצ'כיה, דבר שעשתה בפעם השלישית בלבד בתולדותיה, אך גם אלו היו עם תצוגת כדורסל מוגבלת ובעיקר הודות ליכולת האדירה של דני אבדיה כשהצליח לחלץ את הנבחרת מפיגור דו-ספרתי בשני משחקיה באליפות היוקרתית.

היום (שני) במשחק השלישי באליפות, אבדיה נעלם כשקלע רק 3 נקודות ובלעדיו הנבחרת הישראלית לא יכלה וסיימה את המשחק מול פולין עם הפסד בתוצאה 85:76.

הנבחרת הישראלית הייתה צריכה לנצח את פולין שממול בכדי להבטיח מעשית את העפלתה לשלב הבא באליפות היוקרתית, שלב שמינית הגמר, אך עם יכולת רעה בשני צידי הפרקט, בהתקפה ובהגנה, לא יכלה לפולין והיא רושמת הפסד שני מול פולין בחודשיים, כאשר זו גברה עליה גם במוקדמות אליפות העולם.

למעשה, הפולנים הובילו על ישראל למן הרגע הראשון ולמעט ניסיון קאמבק באמצע הרבע הרביעי והאחרון, במהלכו הצליחה ישראל להגיע עד לכדי הפרש בן 5 נקודות בלבד, ישראל לא הקשתה על הפולנים.

הפולנים שפתחו את האליפות עם ניצחון מפתיע על המארחת צ'כיה, הובסו במוצאי השבת ב-30 נקודות הפרש על ידי פינלנד, עליה גברה ישראל בפתיחת האליפות, וההפסד היום מסבך את הבית הישראלי כאשר העולות לשלב הבא יוכרעו כנראה על פי הפרש נקודות מבין ישראל, פולין ופינלנד.

לישראל מחכים עוד שני משחקים מול סרביה החזקה ביותר בבית והמארחת צ'כיה, הכל אמנם עוד פתוח אך קל זה לא יהיה לנבחרת הלאומית.