היציע המשופץ. חוויה לאוהדים
היציע המשופץ. חוויה לאוהדיםצילום: ארנון בוסאני

בעוד שבוע זה יקרה - העיר ירושלים תעורר מחדש ותחולק לשני צבעים: צהוב ואדום, בית"ר והפועל.

אחרי שניצלו בעונה שעברה מירידת ליגה, שתי קבוצות הכדורגל של עיר הבירה ייפגשו למשחק ראשון ביניהן העונה, כשיעלו לראשונה העונה לשחק באצטדיון הביתי שלהן, אצטדיון טדי.

האצטדיון הירושלמי אירח את טקס פתיחת אירועי המכביה ה-21 בנוכחות נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ובהמשך עבר שיפוצים נרחבים על ידי עיריית ירושלים המחזיקה במקום באמצעות החברה העירונית 'אריאל' האחראית על הניהול ותפעול האצטדיון.

לאוהדים הרבים שיגיעו ביום שני הבא לאצטדיון הביתי שבבירה, צפויה הפתעה של ממש כאשר במסגרת השיפוצים, השלימה לאחרונה עיריית ירושלים באמצעות החברה העירונית 'אריאל' את החלפתם של כ-6,700 כסאות ביציע הצפוני לכיסאות חדשים.

הבשורה הגדולה עבור חובבי הספורט והאוהדים הירושלמים בפרט היא שהכיסאות החדשים שהוחלפו זהים בצבעים ליתר המושבים באצטדיון. כך למעשה, החל מהדרבי הקרוב ולראשונה מאז הקמת האצטדיון בשנות ה-90, כל הכיסאות בטדי, 31,700 מושבים, יהיו בעלי צבע אחיד.

עבודות השיפוצים הנרחבות לא נגמרו בזה כאשר במסגרת העבודות באצטדיון שודרגו תשתיות והותקנו מערכות השקיה מתקדמות, מתחת לכר הדשא. כמו כן בוצעו עבודות אינטנסיביות לשיקום הדשא והחזרתו למצבו הרגיל וזאת לאחר אירוח טקס הפתיחה של משחקי ה-21 שהתקיים בטדי בחודש יולי האחרון.

עבור האוהדים הרבים שחלקם הגדול עשוי להגיע מחוץ לעיר, החוויה השנה צפויה להיות טובה הרבה יותר גם בזכות התשתיות שמחוץ לאצטדיון כשגולת הכותרת היא פתיחתו של כביש 16. על פי ההערכות, כביש הכניסה החדש של ירושלים ישפר את הנגישות לאצטדיון טדי לבאים מחוץ לירושלים וכן יקצר את זמני ההגעה לחניונים הסמוכים לאצטדיון שיעמדו לרשות האוהדים ובניהם: חניון גן החיות התנ"כי, חניון הגן הטכנולוגי במלחה, חניון הרכבת, חניון אגד ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון שעמל רבות בכדי לעזור לקבוצות הכדורגל של העיר בתקופה האחרונה, אמר: "בשנים האחרונות השקענו רבות באצטדיון טדי ובכל קריית הספורט, זאת מתוך ראיית העתיד וקידום הספורט בעיר. בימים אלה אנחנו מקדמים במרץ את בנייתו של קו הרכבת הירוק, שיעבור בקריית הספורט במלחה וישפר משמעותית את חווית הנגישות לאצטדיונים בקריה. תתחדשו!".