לקראת כנס אלול לקבלת כלים בדמיון נובע לפתיחת הלב, רן שריד נפגש עם רפאל קליינמן חברו לספסל הלימודים בקורס דמיון נובע, לשיח על שילוב בין העולמות ועל הקשר שלו לדמיון.

"העולם שלנו בנוי כעיגול בתוך הריבוע." מסביר רפאל על השילוב בין עולם הדמיון, המשחק והריקוד לבין מחויבויות החיים. "כולנו צריכים את המסגרת והגבולות, אבל השאלה מה אתה עושה בתוך זה. יש לנו את המקום האישי שלנו בקשר מול בורא עולם ובקשר שלנו לתורה ולמצוות שבו כבן אדם צריך לעשות את הדברים בדרך שלך, כמובן בתוך המסגרת שמחייבת וגם שומרת עליך"

רפאל הוא איש של שילובים. הוא מספר כיצד בחר להעשיר את עולמו האישי: "הגעתי לדמיון נובע במסגרת העבודה שלי בתחומים שאני חשוף אליהם, כמרצה, כמטפל. הרגשתי שאני רוצה להעשיר את ארגז הכלים שלי. וגם במישור האישי, עברתי שינויים בתקופה זו של חיי והרגשתי שאני צריך התחדשות."

"גיליתי שלמרות שאני 'סופרמן' בדמיון, באיזה שהוא מקום יש עוד דלת שלא פתחתי בעולם הדמיון. בתהליכים שעברנו בשיטת דמיון נובע הגעתי למקומות שנתנו לי העצמה. הדמיון שנבע מתוכי לקח אותי למקומות שהייתי צריך בהם חיזוקים, השלמה ומעין מצפן שיעזור לי להתבונן ברצונות שלי ולממש אותם".

"בתהליך בדמיון נובע למדנו התמקדות, דרך תהליך מאוד בסיסי. לומדים להתרכז... ואז קורה משהו – מזהים מה שיש בתוכך, ולומדים להיפגש איתו. הדמיון מתחיל לנבוע ולגלות צבעים, קולות, תחושה, אנשים. רק צריך להקשיב ולהתחיל להכיר ולזהות".

"די בתחילת הקורס, אני זוכר שהופיע לי דימוי של ים. הרבה פעמים המים עלו אצלי בתהליכים. הים היה סוער וגועש ואפילו היה בו חלק שמֶמית. לא ידעתי איך להתמודד עם הסערה שבו. בתוך התהליך בדמיון, הים באיזה שהוא אופן, הפך לים שמאפשר, שנותן. זו דוגמא לכך שאפשר לגלות רצון וכוח פנימי שקיים אצלך וממנו אתה יודע איך לפעול במציאות. אתה משתמש בדימוי ובכוח שקיים בו למשהו ריאלי ולשינוי בחיים.

"אני זוכר שהייתה פעם אחת שנפגשתי עם דימוי של מדרגות, מקום של עלייה וטיפוס. אני זוכר את התחושה שהייתה לי בתהליך בדמיון וזה התאים לי בדיוק למצב שהייתי בו. הדמיון הזה נתן לי כוח לממש בתוכי את הדברים שרציתי שיקרו.

בהתרגשות, רפאל מסביר על הקשר שמוצא בין עולם הדמיון לבין עולם המשחק: "כשאתה מדמיין, הדימוי זאת המציאות שלך. 'תהיה' זה הקוד של כל שחקן. תהיה במקום, תהיה בדמות, תהיה במצב. תן לדמות הזאת למלא את כל ההוויה שלך".

"אני חושב שבכל שלב בחיים שאדם מחפש את עצמו ורוצה לממש, להגיע למקומות חדשים בחיים ויש לו כל מיני רצונות - הדמיון הנובע זה אמצעי מעולה ואמיתי לעשות את זה, להגיע אל עצמך. לא רק אל עצמך, אל משהו שהוא מעבר לעצמך. בצורה יותר מדויקת אפשר לומר – באמצעות הדמיון הנובע אתה יכול לבנות לעצמך את התהליך שאליו אתה שואף להגיע. אתה מקבל את העוצמות. מי שרוצה לזהות בתוך עצמו חוזקות, חולשות, רצונות או מי שרוצה להפיק ולהוציא אל הפועל, אני חושב שממכלול הכלים שרכשתי במשך השנים לדמיון הנובע יש בהחלט מה להציע. זה נוגע בכל התחומים - אמונה, דימוי עצמי, מימוש, זוגיות ואפילו ברמה העסקית".

דמיון נובע
דמיון נובעצילום: יח"צ

לשמירת מקום בכנס לחצו כאן >>>>

מכון דמיון נובע מזמין אותך להצטרף לכנס וירטואלי – "עד שהלב יפתח". ממש בקרוב, יום רביעי הקרוב, י"א אלול, 07/09, 20:30. מזמינים את כל מי שמתגעגע להצטרף. ונעשה הכל, עד שהלב יפתח!

גם תורה וגם ניגון, גם שכל וגם רגש, גם הרב חננאל אתרוג וגם הרב ראם הכהן, גם משחק וגם דמיון. הרבה דמיון.

יחד עם הרב חננאל אתרוג נלמד כיצד לחיות את התשובה, עם הרב ראם הכהן נלמד כיצד להתחבר לתקיעות השופר, עם יצחק מאיר נשוחח על הניגון הפנימי ועם רפאל קליינמן נתרגל כלים מעולם המשחק לשינוי פנימי.

כל המרצים בכנס הם בוגרי לימוד שיטת דמיון נובע, וישתפו בהשפעת כוח הדמיון על פתיחת הלב, על תשובה ועל קרבת אלוקים.

כדי להבטיח חוויה משמעותית, עוצמתית ומרתקת, בכנס נלמד ונקבל מספר כלים משיטת דמיון נובע. תתכוננו להרגיש!

לא יכולים לחכות? כדי להתחיל להתרגש מעכשיו, מיד לאחר הרישום לכנס בקישור יפתחו עבורך 3 קורסים דיגיטליים בדמיון נובע: ילד פנימי, ימין ושמאל בנפש האדם ופיתוח הדמיון עפ"י משנתו של הרב מנחם אקשטיין הי"ד.

לשמירת מקום בכנס וקבלת המתנה לחצו כאן >>>