הדברה
הדברהצילום: FREEPIK

לקראת תחילת הקיץ

מצב אחד שבו כדאי לבצע הדברה של מזיקים בבית הוא כשהקיץ מתקרב. ההמלצה היא להקדים תרופה למכה ולהזמין מדבירים מנוסים עוד לפני שהטמפרטורות נוסקות והנמלים והג'וקים פוקדים את המטבח, הסלון ושאר החללים בבית.

בהתאם התזמון הנכון הוא אחרי פסח / יום העצמאות, תקופה שבה חברות ההדברה עדיין לא עמוסות מאוד, וגם המחירים עשויים להיות נוחים יותר. עוד כדאי לדעת שכיום ישנם חומרים מתקדמים שמתאפיינים ברעילות נמוכה מאוד ובידידותיות לסביבה - וגם באפקטיביות שמבטיחה קיץ שלם ללא ג'וקים ונמלים.

כשיש בבית פרעושים או פשפשים

אם התעוררתם בבוקר עקוצים, או שהתחלתם להתגרד במרץ באמצע היום, קרוב לוודאי שיש לכם אורחים לא רצויים בבית - פרעושים או פשפשים. הפרעושים חיים על הרצפה ולכן הם עוקצים בעיקר את הרגליים. הם נראים כמו נקודות שחורות זעירות, ואם יש לכם בבית חתול או כלב, סביר להניח שהפרעושים שותים גם את הדם שלהם.

פשפשים מוצצים דם בלילות, בעיקר בפנים אבל גם בידיים ובגב ולפעמים גם באזורים אחרים של הגוף. פשפשים מסתתרים במסגרת המיטה, מתחת למזרון וגם במקומות פחות צפויים כמו שקעי חשמל. בכל מקרה ההדברה תכלול גם שאיבה רבת עוצמה וגם ריסוס עם שני סוגים של חומרים - אחד שמעכב התפתחות ביצים וזחלים ואחד שקוטל את החרקים הבוגרים. אם העקיצות הן של פשפשי מיטה, יתווסף גם שימוש בקיטור חם.

אריזות מזון נגועות

אם רציתם להכין אורז וגיליתם נקודות שחורות בתוך האריזה - יש לכם במטבח חרקי מזון. חרקים אלה, שכוללים בין השאר את חדקונית האורז, חיפושית הטבק, עש הקמח ההודי ועוד סוגים רבים אחרים, אוהבים גם תבלינים, פסטות, קמחים למיניהם, פירות יבשים ועוד.

במקרה שבו התגלו חרקים כאלה חשוב קודם להשליך את האריזה הנגועה לפח האשפה (של הבניין ולא זה של הבית). הפעולה השנייה היא מעבר יסודי על כל המזווה ועל כל מוצרי המזון שחרקים אוהבים. אם התגלו עוד מוצרים נגועים, כדאי מאוד לבצע הדברת מזיקים מקצועית.

אתר kesem-hadbarot.co.il כולל מידע נרחב נוסף לגבי כל הסוגים של ההדברות - מוזמנים להיעזר בו.