הפגישה
הפגישהצילום: יחצ

חלק מתושבי ביתר עילית נאלצים להתמודד עם הפסקות חשמל, המתרחשות באזורים שונים ברחבי העיר. רה"ע מאיר רובינשטיין פועל מזה תקופה ארוכה מול חברת החשמל, כדי להביא לפתרון יעיל שישים קץ לתופעות הקשות הללו.

אתמול קיים רה"ע פגישה ממושכת עם הנהלת חב' החשמל במחוז י-ם, יחד עם הנהלת העיריה, בה העלה את סבל התושבים הנגרם מהפסקות החשמל הרבות בעיר.

רה"ע הציג את התוכניות לאלפי יח"ד שצפויות לקום בעיר, והעלה את הצורך לדאוג להגדלת היצע החשמל באזורים החדשים והמתאכלסים.

אורן הלמן, סמנכ"ל שיווק, שירות ורגולציה הציג לראש העיר וצוותו את מגוון ערוצי הקשר, הפעילות הקהילתית ומכלול השירותים הייחודיים: "חברת החשמל ערוכה לפתיחת שנת הלימודים וקשובה לצרכי לקוחותיה, תושבי העיר".

ליאור ברקוביץ׳, מנהל מרכז הביצוע ירושלים והנגב, שהעיר ביתר עלית בתחומו, הציג את העבודות והפעולות המתבצעות לטובת רציפות האספקה בעיר. כמו כן נדונה סוגיית ההיערכות המשותפת שתאפשר מתן מענה מהיר בעת תקלות שעלולות להתרחש בשל אירועי מזג אוויר וסוכם על פעילות משותפת לטובת עיבוי וחיזוק התשתיות בעיר כמו הוספת חדרי שנאים בהתאם לצרכי הפיתוח.

מנהלי חברת החשמל ציינו בפני ראש העיר ואנשיו כי ההשקעה בתשתיות החשמל בעיר, טובה - כל העיר מרושתת ברשת תת קרקעית. חברת החשמל הציבה שנאים נוספים לתיגבור האספקה ולעמידה בעומסים. כמו כן, הסבירו כי חיבורים שאינם מוכרים בחברת החשמל יוצרים עומס נקודתי על הרשת ברחובות מסויימים וזה גורם להפסקות נקודתיות.

בהנהלת המחוז הבטיחו לפעול ככל הניתן כדי למנוע את הפסקות החשמל בעיר. בסיומה של הפגישה הוחלט באופן מעשי ומיידי להקים חדרי טרנספורמציה נוספים, באזורים הסובלים מהפסקות חשמל, ובכך לפתור בע"ה את הבעיה הקשה.

"אנו פועלים במהלך כל ימות השנה מול חברת החשמל, כדי למנוע ככל הניתן את הפסקות החשמל", אמר ראש העיר מאיר רובינשטיין.

"אנו נמשיך לפעול בכל הכלים עד לפתרון הבעיה הקשה. אני מודה לחברת החשמל ולמנהלי מחוז ירושלים, על ההיענות שלהם והרצון שהביעו לפתור את בעיות החשמל בעיר", הוסיף.

אורן הלמן, סמנכ"ל שירות בחברת החשמל: "אני מודה לרה"ע על שיתוף הפעולה התמידי ועל האכפתיות והרצון לסייע לתושבי העיר. הציבור החרדי חשוב לחברת החשמל ואנחנו עושים ונעשה מאמצים לתת שירות מצויין קשוב לצרכי הציבור היקר הזה".

בנוסף ציין הלמן את השירותים היחודיים שחברת החשמל מעניקה ואמר כי: "נפעל למיצוי זכויות של הלקוחות המוחלשים שלנו בביתר עילית, ביחד עם אגף הרווחה בעירייה, במטרה לסייע לאוכלוסיות מוחלשות ונשמח להעשיר גם את הפעילות הקהילתית שלנו בעיר מתוך אחריות גדולה ללקוחותינו, רצון טוב ושותפות".