שר התקשורת יועז הנדל קובע כי אין כל מחלוקת בינו לבין השרה שקד בשאלת מיקומו של ראש 'הבית היהודי', יוסי ברודני, ברשימה המשותפת המסתמנת.

"זו שותפות של שתי מפלגות. אני ואיילת רואים עין בעין את כלל הדברים וכל מה שסיכמנו עומד בעינו. אנחנו רוצים להביא עוד אנשים ואנחנו מנהלים את זה בדרכנו", הוא אומר וקובע כי מה שנכון לבחון הוא התכניות לביצוע וההישגים. "אנחנו שרים ביצועיסטים על קבלות להציג לציבור ויש לנו תכניות ראויות", הוא אומר ומזכיר את תכנית המשילות שהציג השבוע בלוד.

"אנחנו בכיוון של תהום, ואם לא נשבור את ההגה בחדות נמצא את עצמנו במלחמת אזרחים, ערבים נגד ערבים, ערבים נגד יהודים, וחייבים לעצור את זה. לכן בזמן הבחירות צריך להתווכח על זה, על התכנית שלי ותכניות אחרות, זה הדבר הנכון. זה אתגר לאומי ומשימה לאומית ואני מתכוון להיות שם", אומר הנדל המקפיד להגדיר את מפלגתו כמפלגת ימין.

לשאלה על ימניותה של מפלגתו משיב הנדל בהפניית אצבע מאשימה חוזרת כלפי הליכוד, ''מפלגה שפינתה ישובים, פינתה את חברון, הצביעה בעד ההתנתקות, שחררה אלף מחבלים, איבדה את הנגב והגליל בכל תקופות שלטונה, נתנה למגזר הערבי להפוך לאזור חסר שליטה". לעומת זאת, הוא אומר שתפיסתה של מפלגתו היא תפיסה לאומית ימנית ועם זאת אין בכך סתירה לשאיפה לאחדות. "מי שרואה באינטרס הלאומי אינטרס עליון צריך לחפש אחדות. אחדות היא אידיאל בעם היהודי ולא להיפך".

האם המסקנה העולה מכך היא שחבירה ללפיד וגנץ היא זו שתקדם חזון ימני? הנדל מתאר את פעילותו כשר בשנה האחרונה ומזכיר את פריסת הסיבים האופטיים ביהודה ושומרון, "מקומות שגם הליכוד לא עשה כלום". עוד הוא מזכיר עשרה אתרים לחיזור הקליטה הסלולארית ביו"ש ולדבריו יוקמו עוד עשרה מקומות שכאלה. עוד הוא מזכיר את אישור 14 הישובים בנגב. "אני בוחן ימניות במעשים ולא דיבורים".

הנדל קובע כי לא הגיוני שישראל יודעת איזה ואיפה יש נשק באיראן ואינה יודעת את מספר כלי הנשק הבלתי חוקיים המוחזקים בידי ערביי ישראל. "זה לא סביר. לכן אנחנו צריכים לעבוד, ולא שתקום ממשלת נתניהו בן גביר שתתעסק כל היום בנתניהו ובאיך מחלצים אותו מהמשפט. מדינה לא יכולה להיות שבויה בדבר הזה, ואי אפשר להקים ממשלת שמאל. זה לא יעבוד".

באשר למפלגת הציונות הדתית קובע השר הנדל כי מדובר במפלגת ימין בהיבט המדיני אך בהיבט הכלכלי היא אינה כזו וכך גם לא בשוק שירותי הדת. לדבריו בהיבט הדתי היא אינה אלא מפלגה חרדית עם כיפה סרוגה. "הם רוצים מנופול של החרדים בנושא יהדות. אני לא", הוא אומר. "כשאתה מבסס ממשלה על גורמי קצה אתה בהכרח מביא לחוסר יציבות. זה הלקח שלי מהשנה האחרונה", הוא אומר בהתייחס לציונות הדתית. "אני מעדיף שהכוחות המרכזיים הציוניים יהיו הממשלה. מצידי שסמוטריץ' ובן גביר יהיו מלכתחילה בחוץ".

"אני מבטא קול ימני ענייני, נורמאלי, שבא לעבוד ויכול להיבחן על התוצאות שלו ולא על השלטים שהוא מחזיק", אומר הנדל ומדגיש כי ההבדל בינו לבין בני גנץ הוא הבדל שבין ימין לשמאל אותו הוא מכבד, אבל אינו מחזיק בתפיסות אלה בנוגע להתיישבות וכיוצא באלה. "יש בינינו הבדלי תפיסות וצריך להתווכח על זה. גדי איזנקוט הא רמטכ"ל שאני מאוד מכבד. הוא וגנץ היו מפקדים שלי כשהם היו רמטכ"לים ואני הייתי מפקד במילואים, אבל בסוף התפיסות שלו שונות".

על עמדתו של בני גנץ הקורא לחרדים לתמוך בקואליציה בראשותו מתוך גישה לפיה יחד יקבלו את המענה לצרכיהם הדתיים, אומר הנדל כי מדובר בגישה בעייתית שכן היא רואה בחרדים בעלי הבית של היהדות. "אני לא מגיע עם דף ריק כמו בני גנץ ואומר שהיהדות של החרדים אלא אומר גם לנו יש עמדות, גם לציונות הדתית יש עמדות וגם לציבור החילוני יש עמדות. היהדות חשובה לי ואתעקש שיהיה רב ראשי ציוני, שתהיה תחרות בשוק הכשרות, שתהיה נציגות לציונות הדתית בכל הגופים הקובעים את אופיה היהודי של ישראל, שתהיה תחרות גם במובן הזה שלא רק הקבוצות החרדיות יקבעו במוסדות הדת של המדינה. אני לא עגלה ריקה והגיע הזמן שהציונות הדתית תפסיק להוריד את הראש בכל פעם שמקללים אותה".

ומה תהיה הכרעת המפלגה במידה והסקרים ילמדו שהמפלגה אינה עוברת את אחוז החסימה? "אנחנו אנשים רציניים. לא הייתי הולך למהלך הזה אם הייתי רואה שאנחנו לא עוברים את אחוז החסימה. אני אומר בסבירות מאוד גבוהה שאנחנו עוברים את אחוז החסימה. כאשר אתה נושק לאחוז החסימה ורואה פוטנציאל של כמעט שבעה מנדטים, מעבר לשלושה וחצי מנדטים שאומרים שיצביעו לרוח הציונית אם וכאשר יחליטו, אתה מבין שנעבור עם 6-7 מנדטים. ב. אין אפשרות אחרת. הם לא יצביעו לשמאל כי הם לא שם והם גם לא מקבלים את התזה שבשביל ביבי צריך לוותר לחרדים על הכול וגם סמוטריץ' ובן גביר הם לא היהדות שלהם, ולכן אנחנו בית לאנשים האלה ונסיים את הבחירות עם -7 מנדטים".