ענקית הטכנולוגיה אפל הציגה היום (ד') את דגמי האייפון 14 ואייפון 14 פלוס שלה, בטקס פומבי בו נכח קהל לראשונה מאז פרוץ מגפת הקורונה.

דגם האייפון 14 כולל מסך בגודל 6.1 אינץ', בעוד אייפון 14 פלוס מגיע עם מסך גדול יותר של 6.7 אינץ'. בניגוד לדגמים קודמים, אפל לא מציעה הפעם דגם מיני מוקטן של מכשיר הטלפון.

מערכת השבבים בתוך שני הדגמים החדשים נותרה זהה לדגמים הקודמים, כך שאין שיפור גדול בביצועים. אחת התכונות החדשות החשובות ביותר בשני הדגמים החדשים היא אופציית Emergency SOS, הודעות חירום הנשלחות באמצעות לווייני תקשורת כאשר המשתמש נמצא מחוץ לטווח של אות סלולרי, בעזרת חיבור של אנטנות הטלפון לתדרי לוויין.

דגם הפלוס של אייפון 14 מציע חיי סוללה ארוכים יותר מאשר כל הדגמים הקודמים של המכשיר. לחובבי הצילום מציעה אפל מצלמה של 12 מגה פיקסל, ולטענת אפל המצלמה מציעה שיפור של 49 אחוזים בצילום בתאורה נמוכה.

אייפון 14 ימכר במחיר של 799 דולרים, בעוד אייפון 14 פלוס יוצע במחיר של 899 דולרים. שני הדגמים החדשים יהיו זמינים להזמנה מוקדמת החל מיום שישי הקרוב.

במהלך הטקס השיקה אפל גם שלושה דגמים של שעוני אפל חדשים, כולל דגם Watch Ultra חדש המיועד לחובבי ספורט אתגרי וצלילה. שעון Watch Ultra הוא בעל סוללה חזקה יותר שאמורה להחזיק מעמד באירועי ספורט כמו טריאתלון, והוא בעל יכולת איטום טובה יותר למים ועמידות לטמפרטורות קיצוניות. הוא גם בעל יכולת מעקב GPS גבוהה יותר מדגמים קודמים.

מחירי השעונים החדשים ינועו בין 299 דולרים לשעון הפשוט ביותר מסדרה 8, 499 דולרים לשעון מתקדם מדגם SE, ו-799 דולרים לשעון Watch Ultra.