בעל עסק בפתח תקווה עם תעודת השבת
בעל עסק בפתח תקווה עם תעודת השבתצילום: דוברות

עסקים שומרי שבת בעיר פתח תקווה החלו לקבל בימים האחרונים תעודת "ברכת העסק השובת בשבת" על היותם סגורים במהלך השבתות והחגים.

היוזמה מגיעה חודשים ספורים לאחר כנס רבני העיר בעניין פעילות עסקים בשבת. מי שמחלקים את התעודות הם הרבנות והמועצה הדתית המקומית.

כזכור, לפני מספר חודשים התכנסו רבנים מכל רחבי העיר בראשות הרב הראשי של פתח תקוה, הרב מיכה הלוי, ודנו בפרצות חדשות וחמורות לטענתם בחומת השבת על ידי רשתות מסחריות ועסקים הפתוחים בשבת.

במהלך הכנס, הועלו דרכים שונות כדי לפעול בנושא, בין היתר באמצעות עידוד התושבים להקפיד על רכישה דווקא בעסקים המקפידים על קדושת השבת.

הכנס עורר הדים רבים ובעקבותיו פורסמה קריאה משותפת של כ-100 רבני קהילות מכל החוגים בעיר, בבקשה מהציבור לחזק את העסקים שומרי הכשרות ולהקפיד על רכישה במרכולים של רשתות שומרות שבת.

לאחרונה כאמור, חולקו ביוזמת הרב מיכה הלוי והמועצה הדתית, תעודות "ברכת העסק השובת בשבת" בה ניתנה ברכה מיוחדת לעסקים שסוגרים את שעריהם ביום המנוחה.

ביוזמה צפויים להשתתף גם בני נוער מהעיר שנרתמו ליוזמה וחלקם כבר התחילו בימים אחרונים לפקוד את בתי העסק שומרי השבת ולהעניק להם את "ברכת השבת".

ראובן יוסופוב, ראש המועצה הדתית פתח תקוה מסר: "השבת היא אות בין עם ישראל להשם והיא זו ששמרה על ישראל לדורותיה, ושמירתה היא מקור הברכה של עם ישראל. המועצה הדתית שותפה ליוזמה הברוכה של רב העיר, הרב מיכה הלוי, שבדרכי נועם דואג לכבודה של השבת במרחב הציבורי. המועצה הדתית מוקירה את העסקים שומרי השבת וקוראת לתושבי העיר לרכוש בעסקים שומרי שבת".