דני דנון
דני דנוןללא קרדיט צילום

יו"ר הליכוד העולמי ושגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון קיים היום (חמישי) סיור בחברון שם נפגש עם תושבי הישוב היהודי ופעילים מאזור הר חברון.

הוא גם השתתף באירוע סליחות במערת המכפלה עם הזמר בועז שרעבי. "אנחנו מחזירים את הזהות היהודית למרכז הבמה", אמר דנון.

הוא הוסיף, "אנו נמצאים היום בחברון, עיר האבות. המקום בו נעשה האקט הראשון של קניין וריבונות ע"י אברהם אבינו כשקנה את מערת המכפלה והפך אותה למקום ששייך בזכות ולא בחסד, לעם היהודי. בזכות המתיישבים החלוצים שגרים פה ונאחזים בקרקע, למרות הקשיים והמציאות הבטחונית המורכבת, הישוב היהודי בחברון הולך וגדל ונעשה לעובדה קיימת. אנחנו נישאר פה לנצח. אף אחד לא יזיז אותנו מפה".

לדבריו, "כשגריר ישראל באו"ם פעלתי רבות לקדם את רעיון החלת הריבונות ביו"ש. בזכות פעולות אלו הפך רעיון הריבונות לרלוונטי ומעשי. במאמץ רב הוצאנו מהשיח רעיונות מסוכנים שהיו מהווים איום קיומי על מדינת ישראל ובמקומם הכנסנו את רעיון הריבונות".

"במהלך השנה האחרונה נושא הריבונות ירד מסדר היום ונאלצנו לקיים קרב בלימה מול פעולות של הממשלה הנוכחית שפגעו בהתיישבות ובמתיישבים ונסיונות להקים לתחייה את רעיון העווים של הקמת מדינת טרור פלסטינית. כעת הגיע הזמן להשיב את הריבונות לסדר היום. בנובמבר אנחנו חוזרים למשול. חוזרים לקדם את החלת הריבונות", סיכם דנון.