אבדיה מול וסלי הערב
אבדיה מול וסלי הערבצילום: FIBA

נבחרת ישראל סיימה הערב (חמישי) את דרכה באליפות אירופה בכדורסל המתקיימת בפראג שבצ'כיה, כשהפסידה לנבחרת המקומית אותה מאמן ננו גינזבורג הישראלי בתוצאה 77:88.

היה זה משחק של להיות או לחדול עבור שתי הנבחרות, כשאלה נאבקו ראש בראש על הכרטיס האחרון לשלב שמינית הגמר של האליפות היוקרתית.

כמו את כל משחקיה באליפות הנוכחית, גם את זו הערב פתחה הנבחרת הישראלית רע עד מאוד ונקלעה לפיגור דו-ספרתי, ובכל זאת, נדמה היה כי הפעם זה ייגמר בתבוסה גדולה במיוחד.

הצ'כים המקומיים צלפו מחוץ לקשת ללא הרף, ישראל מנגד התקשתה בהתקפה וההפרש הלך ותפח והגיע עד לכדי 19 נקודות.

התעוררות הגנתית בפתיחת המחצית השניה עצרה את הצ'כים וישראל הצליחה לקזז את ההפרש אט אט.

ברבע הרביעי והמכריע ההפרש כבר ירד עד ל-2 נקודות בלבד, אך הצ'כים התעוררו בעצמם, חזרו לצלוף ללא קושי והחזירו את ההפרש לדו-ספרתי בחזרה.

ישראל עוד ניסתה להיאבק, סירבה להרים ידיים והצליחה אף לקזז במעט את ההפרש, אך היה זה מאוחר מדי והיא מסיימת את הטורניר באכזבה גדולה עם הדחה מוקדמת כבר בתום שלב הבתים של האליפות היוקרתית, בפעם השניה ברציפות.

ובכל זאת, מה נזכור מהנבחרת? בעיקר את האופי הגדול של השחקנים שמיאנו לוותר ואף הצליחו פעמיים לחזור מפיגור לניצחון ופתיחה של האליפות היוקרתית בפעם השלישית בלבד בתולדותיה עם שני ניצחונות רצופים ואחד דני אבדיה בו הייתה הנבחרת תלויה יותר מכל. יש מה לתקן ולאן לשאוף אך נצטרך לחכות עוד זמן רב לטורניר יוקרתי נוסף.