ארגון 'נדיבי ארץ', יחד עם 'מקימי' ופעמונים, יוצא במיזם שמטרתו לסייע לקיום מצוות שמיטת הכספים ובמקביל לשנות לאנשים את החיים ולהעניק להם אפשרות לצאת לדרך כלכלית חדשה.

הרב יצחק דביר ממכון התורה והארץ שמפעיל את המיזם, מסביר במה שונה ההשתתפות ב'נדיבי ארץ' מתרומה וצדקה בימים רגילים: "האמירה שלנו היא שיש כאן הזדמנות ייחודית. זו לא אותה צדקה שאתם נותנים במשך השנים, הפעם יש בידינו יכולת ממשית לשנות לאנשים את החיים מקצה לקצה. פעם בשבע שנים אומרת התורה בואו נשנה פאזה, בואו נסיר את שק החובות הכבד שרובץ עליהם. לא רק לעבור את מחר או את מחרתיים בשלום, אלא לאפשר להם לצאת לדרך חדשה אל מחוץ למעגל העוני".

ימים אחרונים לשמיטת כספים? לחצו כאן

גם לדברי ישראל ליבמן מארגון מקימי, המשפחות עוברות תהליך של יציאה ממעגל העוני: "אנחנו רואים שמשפחה שנכנסת למצוקה בדרך כלל פונה למשפחה הקרובה שלה או לקהילה ויש איזו התרגשות ורצון עז לעזור. לאחר שאותה משפחה מקבלת את הכסף הזה, ישנה תחושה מצד הנותנים שהסיוע כבר נעשה והכל בסדר. אבל האמת היא שלא צריך לתת למשפחה רק כסף, אלא להעביר אותה תהליך. אחרי תהליך עמוק שבו עובדים על איך להתנהל נכון, הכסף שבו עוזרים לאותה משפחה, אכן מוציא אותה ממעגל העוני".

ליבמן ממשיך ומסביר כיצד עובד המיזם: "מתוך אותן משפחות שנמצאות אצלנו בליווי, אנו בוחרים את אלה שבסכום כסף כלשהו אנו יכולים לסגור להן את החובות, ובפעם אחת להוציא אותן מהמיצר. אנחנו באים למשפחה עם הסכום שהציבור משמט לאחר ראש השנה, ומגיעים להסדר עם הבנקים והנושים שיורידו את החובות עד כדי שליש, כדי שנמקסם את הסכום שבידינו. כך, אנחנו סוגרים את החובות ומוציאים את המשפחה מאפלה לאורה".

ימים אחרונים לשמיטת כספים? לחצו כאן

שרון לוין מארגון פעמונים התייחסה לשותפות במיזם נדיבי ארץ, "אנחנו מאוד שמחים על השותפות החשובה הזו, בטח בעת הזו שאנחנו מדברים על אחדות של עם ישראל, ואנחנו קוראים לכולם לתרום לתוכנית החשובה הזאת, כי כשאנחנו בונים את תוכנית ההבראה למשפחות, תוכנית שתלווה אותן הרבה זמן, הדבר הטוב ביותר עבורן הוא שנוכל לשמוט מהן את החובות ולתת להן הזדמנות להתחיל את השנה החדשה ברגל ימין".

הרב דביר מסכם: "אנחנו פונים לציבור שרוצה להיות חלק מהזדמנות נדירה שתעניק למשפחות שלמות חיים חדשים, שיתרום ויסייע בנדיבות למען אותן משפחות".

ימים אחרונים לשמיטת כספים? לחצו כאן