הרב יוני יעקובוביץ ומשה ליאון
הרב יוני יעקובוביץ ומשה ליאוןצילום: ארנון בוסאני

ביום רביעי התקיים טקס חגיגי ומרגש לפתיחת ישיבת "שפע הפסגה" בפסגת זאב, שלוחה של ישיבת שפע מיסודו של הרב שטיינזלץ זצ"ל.

בטקס השתתפו ראש העיר משה ליאון, סגנית ראש העיר חגית משה, חבר המועצה יהודה פרודיגר, ראש מנהל החינוך יואב זימרן ובכירים נוספים.

הרב יהונתן גוטמן ראש ישיבת שפע ומייסד השלוחה: "אנו מתרגשים ומודים לה' שזיכנו לפתוח את ישיבת 'שפע הפסגה'. אנו מכוונים ומייחלים, שמתוך היותה של הישיבה הולכת בדרכו של הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) ע"ה, היא תחנך ותגדל את תלמידיה להגיע לכדי 'כתר שם טוב'. וממילא תתעטר אף הישיבה עצמה בכתר שם טוב ותשפיע טוב לסביבותיה. אנו מברכים את ראש הישיבה הרב בניה קניאל, ואת מנהלה המסור הרב צוריאל אלקים שתהא ברכת השם שלוחה במעשה ידיכם ותצלח דרככם. אנו מודים לעיריית ירושלים, לראש העיר מר משה לאון לסגניתו גברת חגית משה ולאנשי הנהלת מנח"י על האמון, הגיבוי והדחיפה".

הרב בניה קניאל, ראש הישיבה: "מתפללים בעזרת ה' להיות ישיבה ובית חינוך שמצליח לחבר בין שאיפות הקודש ולימוד התורה למקומו של כל תלמיד- לרגשות שלו, לשאיפות שלו ולדרך בה מגדלים אותו בתורה ועבודת ה'. זכינו לסייעתא דשמיא בהקמה ותודה לשליחים הנאמנים- ראש העיר משה ליאון, סגנית ראש העיר חגית משה וצוות מנח"י".

עוד הוסיף צוריאל אלקיים מנהל הישיבה: "ב"ה פתחנו השנה כיתות ז׳ וט׳ במטרה לצמוח בע"ה לישיבה שש שנתית עם בית מדרש משמעותי במרכזה. אנחנו זוכים לגיבוי מלא של כלל הגורמים בעירייה ומשרד החינוך ואנו פועלים יחד איתם להצלחת הישיבה במובן החומרי והרוחני".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: על מנת לחזק ולשפר את החינוך הציוני ברחבי העיר הקמנו שלוחה חדשה של הישיבה התיכונית שפע, בפסגת זאב. גם בשנים הבאות נמשיך לחזק את החינוך הציוני ונקים מוסדות חינוך איכותיים עבוד ילדי ירושלים".

סגנית ראש העיר חגית משה: "אני מאוד שמחה על מהפכת החינוך שמתחוללת בשכונת פסגת זאב והופכת לשכונה ששואבת תלמידים מצוינים מכל העיר. הגידול במספר התלמידים מהחינוך הממלכתי דתי מחייב אותנו לפתוח עוד מוסדות חינוך עבור הציבור הדתי, פתיחת ישיבת 'שפע' שתתן דגש על לימודי קודש תוך פיתוח אישי וחברתי של התלמידים היא בשורה לעתיד הציבור הדתי בשכונת פסגת זאב. אני רוצה להודות בהזדמנות זאת ליהודה (גורי) פרוידיגר, חבר מועצת העיר ותושב השכונה שדחף למימוש החזון, למינהל החינוך שהרימו את הכפפה וקידמו את המהלך ולראש העיר משה ליאון ששותף לחינוך מצויין בירושלים".

הרב יוני יעקובוביץ ומשה ליאון
הרב יוני יעקובוביץ ומשה ליאוןצילום: ארנון בוסאני
הרב קניאל נואם
הרב קניאל נואםצילום: ללא