השרים קארל לאוטרבך וניצן הורוביץ בחתימת ההסכם
השרים קארל לאוטרבך וניצן הורוביץ בחתימת ההסכםצילום: יוני רייף

לקראת כנס ארגון הבריאות העולמי שיפתח מחר בתל אביב, חתמו הבוקר (ראשון) השרים פרופ' קארל לאוטרבך וניצן הורוביץ בכנסת על הסכם לחיזוק הקשרים בין משרדי הבריאות של מדינות גרמניה וישראל והגברת שיתוף הפעולה בתחומים של מניעת תחלואה והתמודדות עם מחלות, ציוד רפואי ותרופות, מקצועות הבריאות, בריאות דיגיטלית, בריאות הציבור וביטוח בריאות.

השרים לאוטרבך והורוביץ נפגשו בברלין מספר שבועות לפני מינויו של פרופ' לאוטרבך לשר בריאות בגרמניה, השניים פועלים מאז לקידום שיתוף הפעולה בין מערכות הבריאות וחיזוק הקשר בין ישראל וגרמניה.

שר הבריאות של גרמניה פרופ' קארל לאוטרבך אמר כי "ההצהרה המשותפת מוכיחה פעם נוספת, ישראל וגרמניה שותפות גם בתחום הבריאות. מגיפת הקורונה חיזקה אפילו עוד יותר את שיתוף הפעולה. בתחום הבריאות, גרמניה יכולה ללמוד מישראל הרבה. ישראל שימשה כמודל מוביל במבצע ההתחסנות. בנוסף, ישראל מובילה ברתימת הפוטנציאל של פתרונות דיגיטליים כדי לנצח את המגיפה".

שר הבריאות ניצן הורוביץ הוסיף, "אני מברך על ההצהרה החשובה לחיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות בהמשך לקשר העמוק בין ישראל וגרמניה בתחום הבריאות ובכלל. אני מודה לשר, פרופ' לאוטרבך על הידידות ועל השותפות בשנה האחרונה. אנו חולקים תפיסה דומה לגבי החשיבות של מערכת בריאות ציבורית חזקה".

לדבריו, "שיתוף הפעולה וחיזוק הקשרים ישפרו את היכולות של שתי המדינות בהתמודדות עם אתגרים משותפים, כגון מגיפות, וחיזוק היכולות בתחום החדשנות לטובת שיפור שירותי הבריאות עבור הציבור בגרמניה ובישראל כאחד".