ארכיון
ארכיוןצילום: מכון התורה והארץ

במכון התורה והארץ למורים לנצל את השבועות הקרובים עד לראש השנה, על מנת לסכם את שנת השמיטה שתגמר עם סיומה של שנת תשפ"ב.

בימים אלו מפיצים במכון מערכי שיעורים למורים ובהם הדרכות, סרטונים, הפעלות ועוד אמצעים שונים, וזאת במטרה שהתלמידים יבינו את המשמעות של השנה החולפת והמיוחדות שבה.

במכון התורה והארץ מסבירים כי שנת השמיטה מיועדת בשביל להטמיע בנו תהליכים רוחניים וחברתיים. בתקופה שבה היה מקצוע החקלאות נפוץ יותר, לא היה אפשר לעבור שנה כזו בלא לחוש בה ולערוך שינויים בהנהגת חיים היום יומית שלנו. הכוחות שנאגרו בשמיטה וערכיה המשיכו עם שומרי השמיטה הלאה ונתנו להם תעצומות למשך ששת השנים הבאות. אך בתקופתנו רבים רחוקים מן החקלאות ואינם חשים בשמיטה ובערכיה.

"שנת הלימודים בשנה זו החלה בראשיתו של חודש אלול, ובכך ישנו זמן רב יותר לפני החגים, אנו קוראים לעובדי ההוראה להקדיש זמן כדי לסכם יחד עם התלמידים את חוויות השמיטה, לה בין מה היא באה ללמד אותנו, ומה נוכל ללמוד ממנה ולקחת להמשך חיינו בנושאים שונים ובהם: אמונה וביטחון בה', נדיבות, חיבור לאדמה ולחקלאות, יציאה מן המסגרות הקבועות, ברכת השם, וכן הסתפקות במועט ותרבות הצריכה", הסבירו במכון התורה והארץ.

במכון מציינים כי עד כה יש לא מעט בתי ספר שהחליטו להירתם לנושא, ומורים רבים ביקשו מהם את מערכי השיעורים שהם הכינו. כמו כן, מבחינת המכון מדובר בסיכום של הנושא לאחר שנה ארוכה בה הם ביקרו בבתי ספר, קיימו אירועים שונים וכן הפעילו נייידת לימוד לצד הפקת חומרי למידה והעשרה.