תעבורה
תעבורהצילום: shutterstock

מערכות התחבורה בישראל עברו ב-30 השנים האחרונות מהפכה של ממש. כבישים רבים, בהם כמה שנבנו בימי המנדט הבריטי, שופצו ונבנו מחדש וכבישים רבים נוספים, כמו גם תשתיות תחבורה נוספות כמו מחלפי ענק, כבישי אגרה ועוד, נבנו והרחיבו את תשתיות התחבורה בישראל.

זוהי מהפכה ששינתה את פני הכבישים בישראל, שחיברה את הפריפריה למרכז הארץ ואפשרה ומאפשרת עד היום לאזרחי ישראל לנוע ממקום למקום ולהתקדם לעבר המאה ה-21, גם בתחום התחבורה.

חברת "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" בניהולו של אילן שרעבי גאה להיות חלק משמעותי ובלתי נפרד מאותם שינויים מהפכניים בתחום התחבורה בישראל, מיום הקמתה.

הסטנדרטים הגבוהים של החברה בתחום הבטיחות, שירות הלקוחות שלה שמתאפיין במענה אישי ומקצועי וההקפדה על מצוינות בכל שלב בתהליך העבודה על פרויקט, הם אלה שגורמים ללקוחותיה לבחור בה כבר שלושה עשורים להיות שותפה לכמה מהפרויקטים הגדולים בתחום התחבורה בשלושת העשורים האחרונים.

השותפות של "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" בניהולו של אילן שרעבי בשינויים הללו במערכות התחבורה בישראל היא מקור לגאווה לעובדי החברה לאורך שנותיה והיא הפכה לסימן ההיכר של החברה. לא בכדי מבקשים לקוחותיה, כמה מהחברות המובילות בישראל בתחום התעבורה והבטיחות בכבישים, להמשיך לעבוד איתה במשך שנים ארוכות.

אילן שרעבי מייסד החברה
אילן שרעבי מייסד החברהצילום: באדיבות המצולם

פיתוח כבישי ישראל תוך כדי תנועה: "מצודה בטיחות לתעבורה בע"מ בניהולו של אילן שרעבי

על פי נתוני הלמ"ס בשנת 2021 נסעו בכבישי ישראל כ-3 מיליון כלי תחבורה בכ-19 אלף ק"מ של דרכים וכבישים. ידוע לכל נוסע ונהג בישראל כי כבישי ישראל עמוסים במיוחד וכי בשנים האחרונות, עם עליית מספר כלי הרכב, גדל גם העומס הרבה על הכבישים, דבר שמקשה על הנהיגה, יוצר פקקים תנועה רבים וגם בלייה של התשתיות בשל העומס הרב. כדי להצליח לעמוד בביקוש הרב יש לפתח, לבנות ולהרחיב את כבישי ישראל בכל עת. פיתוח התשתיות תוך כדי תנועה הוא מלאכה מורכבת מאד שדורשת ידיים מקצועיות ובעלות ניסיון רב שנים.

העבודה בכביש, בזמן שהוא פתוח למכוניות יכולה להיות מסוכנת מאד, לנוסעים ולעובדים בכביש והיא דורשת את מיטב המוחות ואמצעי הבטיחות כדי לעשות זאת בצורה הטובה, האיכותית, הבטיחותית והמהירה ביותר. החברות האמונות על תחום זה יודעות כי כדי להבטיח את כל אלה יש לבחור ב"מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" בניהולו של אילן שרעבי, שמקפידה כבר שלושה עשורים על סטנדרטים בלתי מתפשרים של בטיחות והקפדה עד הפרטים הקטנים ביותר.

מרבית הנוסעים בכביש אינם חושבים על האופן בו נבנה או שופץ הכביש בו הם נוסעים ואולי טוב שכך. אך המומחים לתחום יודעים כי על מנת להבטיח שתשתיות הכבישים בישראל יבטיחו סטנדרט גבוה של בטיחות יש לבחור לעבודה את אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר. "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" נמצאת מאחורי הקלעים כבר כמעט שלושים שנה. מאחורי כל גשר חדש שנבנה, מחלף שמקצר את הנסיעה, כביש שהורחב ונתיבים שסומנו מחדש בכביש מרכזי – עומדים עובדים שהבטיחות והמקצועיות כערך היא נר לרגליהם.

שירותי החברה המגוונים שמציעה "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" ללקוחותיה

אילן שרעבי, העומד בראש "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" ומייסד החברה, הוא המוביל של החברה וערכיה. נסיונו הרב והחתירה האישית שלו למצוינות ומקצועיות הם הצבעים בהם צבועה החברה בניהולו והם אלה שמאפיינים אותה. בזכות ערכים אלה ממוקמת החברה מאז הקמתה בחוד החנית של ענף הבטיחות בתעבורה.

החברה קמה בשנת 1997 ומשרדיה המרכזיים נמצאים במחלף הכפר הירוק. החברה מציעה ללקוחותיה שירותים מגוונים בתחום הבטיחות בתעבורה ומערכות התחבורה:

ציוד לבטיחות בעבודת פיתוח כבישים כמו פנסים מהבהבים שמאפשרים לעבוד בכביש תוך כדי תנועה, מגנים לקירות, אבני בלימה, התקנת שלטים ושלטי בטיחות, סימון כבישים ועוד. בנוסף, מציעה "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" ללקוחותיה שירותים מגוונים נוספים כמו: סימוני חניות שונים (חנייה אסורה, חניית נכים ועוד), צביעת חניונים וסימון חניונים, צביעת מגרשי ספורט, הקמת גדרות למגרשי ספורט, הקמת מחסום שומר מסוגים שונים ועוד.

"מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ": מאמינים שבבטיחות אין קיצורי דרך

כמנהלה של החברה, אילן שרעבי מוביל מדיניות בלתי מתפשרת של בטיחות. ב"מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" הבטיחות היא ערך וכדי להגשים את הערך הזה יש להכשיר עובדים בעלי ניסיון שמאמינים בעצמם בערכי החברה, אוהבים את המקצוע בו הם עוסקים ומחויבים למצוינות. כחלק מגישה זו, עובדי החברה מקפידים להשתמש בציוד, במוצרים ובחומרים המתקדמים והטובים ביותר שעומדים בתו התקין המחמיר ביותר בענף.

כך, לדוגמה, בתחום סימון הכבישים, מתחייבת החברה להשתמש בחומרים איכותיים, שמתאימים לצביעת כביש, מותאמים לתוואי הדרך וכאלה שיש להם יכולת עמידה גבוהה בתנאי מזג אוויר משתנים ובעומס תחבורתי.