המפגש בבית הנשיא
המפגש בבית הנשיאצילום: דובר צה"ל

אשת נשיא המדינה מיכל הרצוג ואשת הרמטכ"ל יעל כוכבי, אירחו אתמול 20 חיילים בודדים להרמת כוסית חגיגית לכבוד השנה החדשה, בבית הנשיא.

החיילים שהגיעו מיחידות שונות, עלו בגפם מארצות הברית, רוסיה, אוקראינה ,סין, מקסיקו, צרפת ועוד. לצידם הגיעו גם חיילים ילידי הארץ אשר התגייסו לצה"ל ללא עורף משפחתי.

יצויין כי בצה"ל משרתים כ-6,900 חיילים אשר מוכרים כחיילים בודדים. לפני נתוני צה"ל, מתוך כלל החיילים הבודדים 26% הינם לוחמים, 48% הינם עורפיים, ו26% הינם תומכי לחימה.

מיכל הרצוג פתחה את דבריה ואמרה לחיילים והחיילות: "אני בעיקר רוצה להגיד לכם תודה. זאת הזדמנות נהדרת בפתחה של שנה חדשה להגיד לכולכם תודה רבה. ההתגייסות לצה"ל, ההתגייסות שלכם לתפקידים שלכם שאתם עושים בצורה הטובה ביותר, היא לא מובנת מאליה. אני באמת מרגישה צורך להגיד לכל אחד ואחת מכם תודה רבה מקרב לב".

עוד הוסיפה מיכל: "התודה היא לא רק לכם אלא לכל המערך. לא סתם אנחנו אומרים שצה"ל הוא צבא העם, כי הצבא הוא הרבה מעבר להכשרת אנשים לצרכי לחימה. לצה"ל יש תפקיד חברתי מאוד חשוב והתמיכה שאתם מקבלים והאפשרות שלכם להשתלב במקומות שמכשירים אתכם אחר כך לאזרחות היא באמת לא דבר מובן מאליו שהצבא עושה. אז אני רוצה להגיד גם תודה רבה לכל התומכים בכם, לכל מי שמאפשרים ומסייעים לכם".

רעיית הרמטכ"ל, יעל כוכבי הוסיפה: "אקדים ואומר תודה לרעיית הנשיא, הגברת מיכל הרצוג, על האירוח בבית הנשיא, זו זכות עבור כל אזרח להיות כאן. חיילים יקרים - קראתי על כל אחד מכם, אני יודעת איזו דרך לא פשוטה עברתם, ועכשיו כשאני רואה את פניכם, לבי יוצא אליכם".

"חלקכם הגעתם לצה"ל אחרי ילדות קשה, ולמרות שידעתם שלא יהיה לכם עורף משפחתי בחרתם לבוא ולשרת. חלק אחר מכם, הגיע מרחבי העולם, בחר לעזוב משפחה, חברים ושגרה ולעלות על מטוס בידיעה שמרבית הזמן תהיו לבד. לא מובן מאליו שבגיל כל כך צעיר בחרתם ללכת עם הלב והמצפון שלכם ולסלול לעצמכם דרך חדשה. אני רוצה להוקיר לכם הערכה רבה בשם הרמטכ"ל ובשם כל מפקדי צה"ל על הדרך שעשיתם. אתם מהווים לכולנו דוגמה למופת, נחישות, אומץ ויכולת להציב יעדים ולעמוד בהם".

"אתם אולי נקראים בודדים אבל המטרה לאורך כל הדרך, היא לתת לכם תחושה שאתם לא בודדים ושאנחנו אתכם. חג שמח לכם ולכל האנשים המדהימים שסובבים אתכם. אנחנו כאן בשבילכם".