ז'אן-לוק גודאר, במאי הסרטים הצרפתי-שוויצרי שנחשב לאחד היוצרים המוערכים אך השנויים במחלוקת בהיסטוריה של הקולנוע, הלך לעולמו בגיל 91.

נשיא צרפת עמנואל מקרון הודיע בציוץ שפרסם על מותו של גודאר, אך לא סיפק פרטים על סיבת המוות. "איבדנו אוצר לאומי, עין של גאון. גודאר היה אמן של הקולנוע".

סוכנות הידיעות השוויצרית ATS ציטטה קרובי משפחה של גודאר שטענו כי ז'אן-לוק גודאר מת היום (שלישי) בעיירה רול למרגלות אגם ז'נבה כאשר הוא לצד אשתו.

גודאר נחשב כתומך אדוק במאבק הפלסטיני, והואשם כמי שמחזיק בדעות אנטישמיות. הוא עצמו הודה כי כילד היה תחת השגחתו של סבו, שתמך במשטר וישי הפרו-נאצי בצרפת. "הוא היה אנטי יהודי. בעוד שאני אנטי ציוני, הוא היה אנטישמי", סיפר גודאר באחד הראיונות על סבו.

גודאר התפרסם כבר אחרי סרטו הראשון "חסר נשימה" שיצא לאקרנים בשנת 1960. מיד לאחר מכן הפך לחלק מ"הגל החדש" בקולנוע הצרפתי, שכלל מבקרי קולנוע שהחלו לביים סרטים בעצמם "על מנת לשחרר תעשיית קולנוע מסויידת", כפי שהוא הגדיר זאת.

חלק מהסרטים שלו עוררו סערה והוא הואשם בנקיטת קו פוליטי שמאלי קיצוני ברור שבאה לידי ביטוי בחלק גדול מיצירותיו.

באחד מסרטיו, "החייל הקטן", הוא האשים את ממשלת צרפת כי היא תומכת בעינויים והתייחס למלחמה הקולוניאלית של צרפת באלג'יריה, והסרט נאסר להקרנה מספר שנים.

לאורך שנות עבודתו כבמאי מוערך הוא שיתף פעולה עם כמה מכוכבי הקולנוע הגדולים בצרפת, בהם ז'אן פול בלמונדו, בריז'יט בארדו ואחרים.