אסף מינצר
אסף מינצרצילום: תחיה פלבין

מנתונים שהתפרסמו היום (שלישי) עולה שאלקנה מובילה בחינוך למצוינות וחדשנות - בוגרי 5 יח"ל באנגלית (75.7%), 5 יח"ל במתמטיקה (27.9%) וכן עם קרוב למאה אחוזי גיוס לצה"ל ולשירות הלאומי אצל הבנים והבנות.

לצד זאת, אלקנה נמצאת במקום השלישי בנתוני הזכאות לבגרות הארציים עם 99.3% - כולל תלמידי החינוך המיוחד.

אסף מינצר, ראש מועצת אלקנה, אומר: "קיבלנו בשמחה רבה ובסיפוק גדול את הודעת משרד החינוך על היותה של אלקנה הישוב היהודי המדורג מספר 1 בישראל באחוז הזכאות לבגרות".

"בהתחשב בכך שתוצאה זו כוללת את תוצאות הבגרות של תלמידי החינוך המיוחד באלקנה ושהשנה הנבחנת היתה שנת קורונה, תוצאה זו באמת מעוררת השתאות. הדבר מוכיח פעם אחר פעם שבאלקנה לא מוותרים על אף תלמיד ותלמידה ומובילים אותם למצוינות והצלחה. ציון דרך חשוב זה, מגיע חודשים ספורים בלבד לאחר שנתבשרנו על כך שאלקנה זכתה השנה בפרס החינוך הארצי", הוסיף מינצר.

לדבריו, "התודות והברכות מגיעות לכל שותפינו – משרד החינוך, רשת אורט ישראל, צוותי החינוך וההוראה במוסדות החינוך השונים, למנהלת מחלקת החינוך פועה כהן לראשי המוסדות, להנהגות ההורים, להורים עצמם וכמובן לתלמידים היקרים והאהובים. יש שכר לעמלנו. ב"ה יש פירות להשקעה העקבית העודפת של אלקנה בחינוך בני הנוער, הנוהרים אליה מאלקנה ומכל יישובי הסביבה".

"עוד תיערך בדיקה נוקבת ומעמיקה על 0.7% האחוזים שחסרו לנו להשגת התוצאה המושלמת. נלמד ונשתפר. בסיומה של שנה טובה לחינוך באלקנה, אני מבקש לאחל לכל התלמידים, המנהלים, המורים, היועצים ולבני משפחותיהם שנה טובה בכל המישורים", סיכם.

מועצת יש"ע בירכה את ראשי ותושבי המועצות אלקנה, קריית ארבע, אריאל, גוש עציון, אפרת שהגיעו לצמרת "התמונה החינוכית" של משרד החינוך בהישגים שונים. ראש המועצה שלמה נאמן אמר כי "תוצאות אלו מעידות על שילוב של ההשקעה ותשומת הלב של הרשויות בצוותי חינוך איכותיים, תכניות למידה למצוינות ותלמידים ששואפים למצוינות. החינוך לערכים ומצוינות הוא חלק עיקרי מסיפור ההצלחה של ההתיישבות ביהודה שומרון ובקעת הירדן - נמשיך להשקיע ולהתמיד בכך בכל היישובים".