רחל קשת, אוריין שוקרון ולבנת בן חמו
רחל קשת, אוריין שוקרון ולבנת בן חמוצילום : שניר קציר

שדרנית הרדיו הפופולרית לבנת בן חמו הפתיעה לא מעט אנשים כשהודיעה לפני שנה וחצי על פרישה מגלגלצ בכדי להגשים חלום – להיות זמרת.

גם אוריין שוקרון, מנצח תזמורות ומלחין מוערך, המשיך בשנתיים האחרונות את המסע שלו לקריירת סולו עם עוד ועוד שירים שיצאו לרדיו, השתתפות בכוכב הבא, וסיבוב הופעות מצליח.

שם, במסע הזה של שניהם, נולדה ההצגה החדשה "מה את קשורה" שעלתה שבוע שעבר בבית אצ"ג כחלק מפסטיבל סדרתרבות של הקרן לירושלים וקרן מנדל. השניים חברו לשחקנית והבמאית רחל קשת ויחד הם מעלים מופע תיאטרון ומוזיקה על שדרנית רדיו שחולמת להיות זמרת (לבנת), שמארחת את אמא שלה לראיון רדיופוני במסגרת פרויקט מיוחד של הרדיו שבו היא עובדת (רחל), הכולל זמר אורח שאמה בחרה לשידור (אוריין).

"אני נורא נרגש מזה שאחרי שנים שאני מלחין לתיאטרון בפעם הראשונה בחיי אני גם משחק על הבמה" אומר אוריין, "בתפקיד שלי אני משחק את אור חי, שהוא בפרופיל קצת דומה לשלי".

מתוך ההצגה
מתוך ההצגהצילום : שניר קציר

תוך כדי ההצגה והשיחה המשולשת הזו עולים קולות מן העבר ורגשות אשמה הדדיים. החלטות מפעם נבחנות מחדש, צפות שאלות על העתיד מתוך מבט מורכב על המחיר של הגשמת חלומות ומימוש: ויתורים כואבים, פשרות הכרחיות והרבה געגוע.

"געגוע לילדה שהייתי" אומרת לבנת, "לאישה שאהיה, געגוע למפגש אמיתי של פנים מול פנים מתוך קבלה עצמית והשלמה עם בחירות ומערכות יחסים. וכן, גם געגוע לקהל מאזין וצופה. הרדיו הוא אמנם מדיום פומבי ושאלת הקהל נוכחת לגמרי, אך הממד האינטימי מקבל מקום בשיחה כנה, גלויה וחד-פעמית שמזמן הפרויקט".

"אני מרגיש שזו אחת היצירות הכי חשופות שלי" אומר אוריין, "בהצגה ליבי לועגת על זה שלהגיד על יצירה שהיא הכי חשופה זו קלישאה שאמנים תמיד אומרים, אבל הפעם" מסכם אוריין, "זה באמת".