וועדת הבחירות המרכזית תחל היום (רביעי) את הליך מרתון הגשת רשימות המועמדים של המפלגות המתכוונות בבחירות לכנסת ה־25.

ההליך יימשכו עד מחר ב-22:00 אז ייסגרו שערי הכנסת, אך נציגים שיספיקו להיכנס עד לשעה זו יגישו את רשימותיהן ליו"ר הוועדה השופט יצחק עמית עד לחצות.

עד כה נלקחו על ידי נציגים של 55 מפלגות טופסי הרשמה לבחירות, אולם לא ברור כמה מהן יחליטו בסופו של דבר להתמודד בבחירות.

בין הרשימות שמתכוונות להתמודד: "הפיראטים", "עלה ירוק", "יש כיוון", מפלגת "איחוד בני הברית", מפלגת "כוח אזרחי", "נתי"ב - נחיה תמיד בכבוד", "כוח להשפיע", "אני ואתה - מפלגת העם הישראלית", "אומץ לעם", "קמ"ה - קידום מעמד הפרט", "ותיקי ישראל" ועוד.

בבחירות לכנסת ה־24 התמודדו 39 רשימות, אולם רק 13 מהן עברו את אחוז החסימה.

ביממה הקרובה ייסגרו סופית רשימות של מפלגות שעדיין נותרו פתוחות: מפלגת נעם תחליט אם לקבל את הצעת בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר ולהשתלב במקום ה-11 או לרוץ עצמאית ומפלגת הבית היהודי בראשות איילת שקד תציג את רשימתה.

בליכוד ממתינים להודעת היו"ר בנימין נתניהו על חמשת השיריונים ברשימת המפלגה לבחירות. ההערכה היא כי נתניהו ישריין במקומות ריאליים ברשימה את שני חברי הכנסת לשעבר של ימינה, עמיחי שיקלי ועידית סילמן ואת אשת התקשורת צגה מלקו כנציגת יוצאי אתיופיה, כך דיווח עמית סגל בחדשות 12.

נתניהו מחזיק בחמש אפשרויות שיריון, אך רק שלושה מהמקומות נחשבים ריאליים והשניים האחרים עשויים להיכנס לכנסת במסגרת החוק הנורווגי. לפי שעה, גל הירש אינו נמצא ברשימת המשוריינים של נתניהו.