מתוך סיור שערך לכתבים ודוברים בבקעת הירדן, מסכם ראש מועצת יש"ע היוצא, דוד אלחייני, בראיון קצר את גולות הכותרת של כהונתו.

"זו הייתה קדנציה סוערת, מאוד מרתקת וחשובה. לא העליתי על דעתי לפני שלוש שנים שאכנס לתפקיד כל כך חשוב ומשמעותי להתיישבות ביהודה שומרון ובקעת הירדן. במהלך השלוש שנים הללו עברנו את מתווה טראמפ, ויש שיאמרו שהצלחנו לעצור את מתווה טראמפ.

''עשיתי את זה בלב שלם. היו מי שאמרו שוויתרנו על הריבונות ביהודה ושומרון, אבל לא ויתרנו על הריבונות ביהודה ושומרון. החלום שלנו הוא להחיל ריבונות על כל שטחי C".

אלחייני מוסיף: "הייתי יכול להגיד שנאמץ את מתווה טראמפ שמשמעותו היא ריבונות מלאה בבקעת הירדן, אבל מתוך הבנה שאם אקח את הריבונות בבקעת הירדן המשמעות היא הקמת מדינת טרור על 70 אחוז מיהודה ושומרון, ומשמעותה היא איום קיומי על מדינת היהודים, לזה לא הייתי מוכן לתת יד ולכן ויתרתי על הריבונות בבקעת הירדן".

על המשימות לפתחו של היו"ר הנכנס, שלמה נאמן, אומר אלחייני: "המשימה העיקרית של כל אחד מאיתנו כראשי רשויות וכראש מועצת יש"ע היא משימת העל להחיל ריבונות על שטחי C ביהודה ושומרון. משמעות החלת הריבונות היא עצירה טוטאלית של כל מחשבה על הקמת מדינה פלשתינית. זו הנקודה האסטרטגית החשובה ביותר. יחד עם זה יש עוד משימות חשובות. יש את המאבק על שטחי C שלא הסתיים, יש את הבניה הבלתי חוקית, יש את אתגר התשתיות מים חשמל וכבישים שאנחנו צריכים לספק לתושבים".

"יש גם משימות משניות ומועצת יש"ע היא ארגון העל שנותן את המענה הפוליטי לצרכי התושבים ביהודה ושומרון ובלעדיו לא היינו יכולים להתקיים. יש מי שיגידו שנכון להתכנס תחת המעטפת של ארגון המועצות האזוריות או השלטון המקומי, אנחנו שם אבל יש לנו בעיות ייחודיות כי אנחנו אזור ייחודי והתפקיד שלנו הוא לשפר את איכות החיים של התושבים, להביא תשתיות ולהמשיך לגדול. זו המשימה הלאומית שלנו", הוא מסכם.

היום קיימה מועצת יש"ע היום סיור והרמת כוסית לכתבי ההתיישבות ולדוברי הרשויות ביהודה ושומרון. הסיור נערך בעבר הירדן בליווי צבאי ולאחריו התקיימה ארוחת צהריים והרמת כוסית בקפה גיא לי במושב נעמ"ה שהוקם על ידי גיא חסון שנפל במלחמת לבנון השנייה.

במהלך ארוחת הצהריים סקר מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני את ההישגים של השנה החולפת והאתגרים העומדים בימים אלו בפני ההתיישבות.