יאיר לפיד
יאיר לפידצילום: אלעד גוטמן

באתר ברוסית של יש עתיד נכתב היום ש"הליכוד זו מפלגה ספרדית". לפני שעתיים הוריתי להוריד מהרשתות את כל החומר ברוסית של קמפיין יש עתיד ולפטר בו במקום את מי שכתב את זה. אצלנו לא יהיו גילויי גזענות משום סוג, וכלפי אף אחד. מי שיגיד או יכתוב משהו גזעני יעוף מיש עתיד באותו יום.

נתניהו כמובן מיד החל לחגוג על המשפט הזה, מפני שהוא לעולם לא יחמיץ הזדמנות להסית ולסכסך. הוא יודע כמובן שאיש מאתנו לא ראה את זה קודם, הוא יודע שהעפנו את האתר כולו מהרשת, אבל מה אכפת לו. העיקר שיש לו עוד הזדמנות לגרום לחברה הישראלית לשקוע לביצת השנאה.

המשפט שנמחק אינו רק גזעני, הוא גם לא נכון. בצמרת יש עתיד יש הרבה יותר ספרדים מאשר בליכוד. כשהייתי במרוקו עם השר מאיר כהן, שהוא יליד העיר מוגדור, הוא הסב את תשומת ליבי לכך שאני האשכנזי היחיד בחמישיה הראשונה של המפלגה. עד לאותו רגע איש מאתנו לא שם לב לכך. מעציב אותי שאני צריך בכלל לציין את זה.

במדינת ישראל היתה במשך שנים אפליה כלפי מזרחים. מי שמכחיש את זה טומן את ראשו בחול. האפליה הזו יצרה פערים בשכר ובהזדמנויות שאנחנו צריכים להתמודד איתם. לא להסתיר אותם, לא לטעון "שזה היה פעם", אלא ללכת לתקן. לתת הזדמנויות חדשות בפריפריה, לשפר את החינוך, לקום כל בוקר מחדש נחושים לצמצם את הפערים החברתיים. זה מה שיש עתיד עושה. זו דרכנו.