כנס 'DoScover' המוקדש כולו לפיתוח תחום הסטראט-אפים והחדשנות במגזר החרדי בישראל, התקיים השבוע בבנייני האומה בירושלים.

הכנס נערך בהשתתפות בכירי עולם ההייטק והסטארט-אפים ביוזמת קהילת DDos ובשיתוף משרד עו"ד גרוב.

בין המשתתפים בכנס פרופ' שלמה קליש מחלוצי ההייטק בישראל, דרור בין מנכ"ל 'רשות החדשנות', אלדד תמיר מנכ"ל ובעלים 'בית השקעות תמיר פישמן', יזהר שי שר המדע לשעבר, בכירים נוספים ומאות משתתפים.

במהלך הכנס הציגו כ-30 'סטארט-אפים חרדים' שהציגו את המיזמים והשירותים הייחודיים שלהם במטרה ליצור חיבורים חדשים והשקעות חדשות.

פרופ' שלמה קליש, מבכירי תעשיית ההייטק בישראל אמר: "לא צריך לימודי ליבה כדי להצליח בהייטק. חשוב רק אנגלית. אומר את זה גם ביל גייטס, מארק צוקרברג ונוספים. הדבר הכי חשוב בסטארט אפ הוא מנהיגות ויכולת מכירה, או שיש לך את זה או לא. הלימוד הישיבתי מהווה דווקא יתרון, כי שם אתה גם לומד איך ללמוד".

מני מעטוף, מייסד קהילת DDoS: "אנחנו כאן כדי ליצור פסגה שכל יזם חרדי יישאף להגיע אליה. הגיע הזמן שהציבור בישראל יגלה את הפוטנציאל העצום שיש במגזר החרדי. תעשיית ההיי-טק נפתחת יותר למגזר, ומגלה לאט לאט את האיכויות והיכולות של עובדות ועובדים מהמגזר החרדי. תפקידנו בקהילה הוא לעזור לתעשייה לגלות נכון את הציבור החרדי, ולגשר על הפערים החברתיים הקיימים. אנחנו עוד בתחילת הדרך וברוך השם, כבר רואים פירות של הפעילות שלנו ושל כלל הארגונים שמתעסקים בתחום".

קהילת DDoS הינה הבית המקצועי, לכ-3,000 מתכנתות ומתכנתים חרדיים. "DDoS הינו ארגון חברתי שפועל לקידום ידע, ועוזר לחרדיות וחרדים להתאקלם ולהתקדם בתעשיית ההייטק בישראל. הקהילה הינה ללא מטרות רווח, והיא מוקדשת כולה נטו לטובת החברים בה, ומשתדלת לתת כל מה שביכולתה, כדי לראות עוד חרדים בתפקידי מפתח במקצועות ההייטק".

צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי