שירה האס
שירה האסצילום: Flash90

ההכרזה על הצטרפותה של הדמות הישראלית סברה ליקום הקולנועי של מארוול לא עברה בשלום, והאולפנים חוטפים טענות רבות כנגד הצטרפותה של הדמות החדשה בגילומה של שירה האס.

על פי הקומיקס המקורי גיבורת-העל אותה היא צפויה לגלם פועלת עם המוסד. עובדה זו בצירוף העובדה שעלילותיה מעורבות בסכסוך הישראלי-פלסטיני, הם שהובילו לעליית הטענות כנגד הדמות.

שבוע אחרי ההכרזה הראשונית, מארוול מגיבים לטענות: "בעוד שהדמויות והסיפורים שלנו בהשראת הקומיקס, הם תמיד מדומיינים ומותאמים מחדש עבור המסך וקהל של היום, ויוצרי הסרט נוקטים בגישה חדשה עם הדמות סברה שהוצגה לראשונה בקומיקס לפני יותר מ-40 שנה," הצהירו האולפנים.

כזכור, שירה האס נבחרה לשחק את גיבורת העל הישראלית "סברה", בסרט קפטן אמריקה החדש -'קפטן אמריקה: סדר עולמי חדש'.

הסרט, הרביעי בסדרת קפטן אמריקה, הוא חלק מהשלב החמישי ביקום הקולנועי של מארוול והוא צפוי לעלות לאקרנים ב-2024.

בכך, האס הופכת לישראלית השנייה המשחקת דמות גיבור-על במסך הגדול, אבל בניגוד לגל גדות שנכנסה לנעליה של גיבורת העל הידועה מכולם וונדר-וומן, האס צפויה לגלם דמות שעדיין לא מוכרת לקהל הישראלי על אף היותה "ישראלית למהדרין" - שמה האמיתי של סברה על פי הקומיקס הוא רות בת-שרף, והיא פעלה יחד, איך לא, עם המוסד הישראלי.

עובדה זו בצירוף העובדה שעלילותיה מעורבות בסכסוך הישראלי-פלסטיני, הם שהובילו לעליית הטענות כנגד הדמות.

האס בת ה27 הייתה מועמדת לפרסי האמי וגלובוס הזהב על תפקידה כאסתי ב"המורדת" של נטפליקס, ושיחקה את דמותה של רוחמי וייס מ"שטיסל".