אנה ומקסים קזקביץ' מספרים בראיון לערוץ 7 על הסיוע וההכוונה הכלליים שקיבלו מארגון 'פעמונים' לאחר שנקלעו לחובות מהם לא יכלו להיחלץ בכוחות עצמם.

"המצב הלך והתדרדר. ניסינו בהתחלה לסגור את החובות והמינוס בבנק בכוחות עצמנו, אבל זה לא כל כך הסתדר. לקחנו הלוואה ועוד הלוואה ולא הצלחנו. חפרנו לעצמנו בור יותר ויותר עמוק", מספר מקסים ואנה מוסיפה: "הגענו למצב כלכלי מאוד לא טוב וניסינו לעבוד לבד ולצאת בכוחות עצמנו. לקחנו הלוואות מהבנק ומחברות אשראי עד שהבנו שאנחנו צריכים עזרה, מישהו שיתמוך בנו ופנינו לארגון".

הליווי שקיבלו בני הזוג שינה את חייהם. "זה שינה לנו גם את החיים וגם את הראיה העתידית במאה ושמונים מעלות", אומרת אנה.

תורמים לפעמונים ועוזרים למשפחות נוספות להתחיל את השנה ברגל ימין

ניר זיו, המלווה של המשפחה מטעם 'פעמונים', מספר: "אנחנו ב'פעמונים' נותנים ליווי וייעוץ. אתה מקבל משפחה במצב קשה. הם מוטרדים ומרגישים איום, ואם המשפחה והמלווה יוצרים סינרגיה ויש כימיה ביניהם אז השמים הם הגבול. המשפחה שפגשתי היו פתוחים, זרמנו, הצלחנו ויש תוצאות".

החזרה למסלול כלכלי מתוכנן ונכון משנה גם את הקשר הזוגי בין השניים, "אין ויכוחים מיותרים" אומר מקסים ואנה מגדירה זאת: "התחלנו להיות צוות מבחינה כלכלית".

זיו מדגיש כי לא מדובר בפתרון קסם אלא התהליך שהולך ונבנה לאורך מספר חודשים של עבודה עד לתוצאות הרצויות, אך בראשית הדרך ניתן לזהות כיצד חורים בספינה השוקעת נסתמים והמים המציפים אותה כבר אינם זורמים ומוסיפים על שקיעתה. בהמשך הספינה מתרוממת צפה וממשיכה קדימה. "זו עבודה משותפת שבלעדיה זה לא יילך. הם פתחו את הבית וכך מגיעים למעלה".

כיום, הוא אומר, הישיבה המשותפת עם הזוג קזקביץ' היא "תחושה נהדרת. אני שמח לפגוש אותם", עוד הוא מספר כי לפני המפגש המשותף הנוכחי, כאשר נכנס לביתם של אנה ומקסים שאל על מצבם כעת והתעדכן בהצלחות ובתכניות לעתיד, כולל חופשה שאליה יצאו בקרוב.

תורמים לפעמונים ועוזרים למשפחות נוספות להתחיל את השנה ברגל ימין