ארכיון
ארכיוןצילום: מד"א

צעיר בן 23 התחשמל בתחנת הרכבת משה דיין בראשון לציון לאחר שנגע בכבל חשמל והתמוטט. מצבו מוגדר קשה.

עדי ראייה סיפרו שהצעיר אמר לעוברים והשבים בתחנה: "תראו אותי – אני הולך לעשות פה תרגיל פארקור כשאני מטפס על הרכבת". בשלב זה כאמור הוא נגע בכבל החשמל וככל הנראה התחשמל. חוקרי המשטרה אספו את מצלמות האבטחה בניסיון להתחקות אחר מעשיו של הצעיר בתחנה.

צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לצעיר, וביצעו בו פעולות החייאה – שכללו 6 מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור. לאחר פעולות ההחייאה הממושכות, הצוות הצליח להחזיר לבן ה-23 את הדופק. הם פינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים וולפסון, כשמצבו מוגדר קשה וכשהוא מונשם.

"כשהגענו למקום הובילו אותנו לצעיר ששכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה", אמרו חובשי מד"א אלירן בקאלו וכפיר ורסנו שהגיעו למקום. "העברנו אותו למקום בטוח ומיד התחלנו בפעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן מכות חשמל ממכשיר מפעם (דפיברילטור)".

עוד הוסיפו: "אחרי דקות ארוכות של פעולות מצילות חיים ומתן 6 מכות חשמל ליבו של הצעיר שב לפעום, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה והוא מונשם".

פארקור הוא ספורט מסוכן שהפך לתופעה בישראל וברחבי העולם. המטרה היא להגיע מנקודה לנקודה בצורה האפקטיבית והמהירה ביותר תוך התגברות על מכשולים בדרך, כולל קפיצות באוויר וטיפוס על מתקנים.

מעמותת פארקור ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו מאד על המקרה ואנו מקווים שהצעיר ישוב לבריאות, אך זו לא פעילות שמאפיינת את הפארקור בכלל ואת הפארקור בישראל בפרט. אנחנו לא מכירים אימוני פארקור שמתקיימים ברכבת וכוללים טיפוס על רכבות.

"עמותת פארקור ישראל מקדמת קהילת מתאמנים שמתייחסת לספורט במקצועיות והאחריות הנדרשת. המתאמנים מגיעים לאימונים מסודרים, אירועים הדרכות ותחרויות ובהם מקבלים את הכלים להתאמן בהדרגה ובבטיחות. הפארקור שלנו לא כולל רכבות וכבלי חשמל. המטרה שלנו היא להכווין את הדור הצעיר לבצע פארקור בצורה המקצועית והאחראית ביותר. אנחנו מקווים שמקרים כאלו לא יחזרו על עצמם בעתיד".