הרב בראלי בעוז ציוןללא

כוחות גדולים של שוטרי מג"ב פשטו היום (שלישי) אחרי צהריים על שני מאחזים בבנימין, עוז ציון ורמת מגרון.

השוטרים הקריאו לתושבים צו תיחום חתום על ידי אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס, והודיעו לתושבים כי יש להם דקות ספורות להתפנות, ולא- יעצרו.

עד כה דווח על שישה עצורים, חלקם בעלי משפחות המתגוררים במאחז. חלקם תוך טענות להפעלת אלימות קשה.

הפינוי התרחש תוך כדי ביקור של שר הביטחון בני גנץ ביישוב בית אל הסמוך, השיירה של שר הביטחון נחסמה בחזור על ידי תושבים בזמן הפינוי והמעצרים בעוז ציון והיא נאלצה להסתובב.

רב הישוב בית אל הרב בראלי הגיע למאחז עוז ציון וחיזק את התושבים. "אנחנו היום חווים שוב ושוב אלימות של מג"ב מול יהודים צעירים שבאו ליישב את הארץ, עם כל מיני תירוצים בני גנץ מכריח את הכוחות לחתום על צווים הזויים ואחרי זה בא ליישוב בית-אל אנחנו מוחים על זה. לא ייתכן דבר כזה, לא יתכן שיהודי מרים יד על יהודי וכל מיני התנהלויות כאלה".

"כאשר יהודים עושים מלאכת קודש, תופסים את האדמה הקדושה ומעבדים אותם. זה מה שהם עושים. לא רוצים פרובוקציה, לא רוצים שום דבר. אבל בני גנץ בפועל רוצה לקושש קולות על הגב שלנו. על הילדים שלנו על אלימות הנוער הצעיר הזה והאידיאליסטי הזה . אני קורא לבני גנץ תפסיק עם הפוליטיקה הזולה הזאת. תחזור לשורשים שלך תשמע מה הרמטכ"ל שלך אומר בשם אבא שלו- מה זה אהבת ארץ ישראל, מה זה אהבת עם ישראל. תפסיק כבר עם היד הארורה הזאת, תגדע אותה ותחזור להיות נאמן לעם ישראל", דברי הרב בראלי.