עומר אצילי
עומר אציליצילום: ניב כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

ארבעה ימים לפני משחקה הגורלי של נבחרת ישראל בכדורגל מול נבחרת אלבניה במסגרת המחזור הראשון של ליגת האומות, נוצרה סערה חדשה בכל הקשור לסגל הנבחרת.

אחרי הסערה שפרצה עם היוודע סגל השחקנים המלא, בו לא נכלל כוכב הנבחרת והכדורגל הישראלי כולו, ערן זהבי, בשל דרישתו לישון בחדר לבד במהלך השהות עם הנבחרת, פנו היום (שלישי) ארגוני הנשים השונות להתאחדות לכדורגל בדרישה לנפות את אחד מכוכבי הנבחרת הנוספים, מלך שערי ליגת העל בכדורגל בעונה שעברה, עומר אצילי.

אצילי, שחקנה של מכבי חיפה, היה מעורב בפרשת 'הכדורגלנים והקטינות' ויוחסו לו מעשים חמורים, מה שגרם לקבוצתו אז, מכבי ת"א לשחררו באופן חד-צדדי.

במכתב ששלחו שדולת הנשים בישראל, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ובונות אלטרנטיבה, דרשו אלה את ניפויו של אצילי מיידית מסגל הנבחרת.

"נבחרת ישראל מהווה את חלון הראווה של הספורט הישראלי בכלל והכדורגל הישראלי בפרט", כתבו אלה במכתבן, "שחקני הנבחרת בהתנהגותם מהווים מודל לחיקוי לנערים וילדים צעירים".

עוד כתבו במכתבן, "הגיבוי שניתן על ידי ההתאחדות למעשיו החמורים של השחקן, אף שלא טרח להתנצל בפני הקטינה ונדמה כי טרם הפנים את חומרת מעשיו, תוך התעלמות מוחלטת מהקוד האתי, המחייב את ההתאחדות להעמיד את השחקן בפני ועדת האתיקה טרם זימונו לנבחרת, מוזיל את הכבוד שבלבישת המדים הלאומיים של נבחרת ישראל ופוגעת בכל ערכי המוסר המגולמים בהם".

ארגוני הנשים לא הסתפקו בכך כאשר פנו גם לחברות המעניקות חסות לנבחרת ישראל, בדרישה לבטל במיידי את מתן החסות להתאחדות לכדורגל "כל עוד אלו הם ערכיה. כדי שהערכים המקולקלים לא ידבקו גם בכם", נכתב בהודעתן.

נזכיר, כי התיק בפרשת "הכדורגלנים והקטינות" נסגר על ידי הפרקליטות מחוסר אשמה, ובנוסף פרסם אצילי פוסט התנצלות בו כתב: "יותר משנתיים עברו ואין יום שעובר מבלי שאני מתחרט, מצטער, לוקח אחריות מלאה ומתנצל שוב בפני כולם על המעשים שלי. לא כך צריך לנהוג אדם שמשפיע על צעירים".