קובי שבתאי
קובי שבתאיצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי, מסר ערב (שלישי) הצהרה בזירה בחולון בה נרצחה קשישה כבת 84 ואמר כי ההערכה היא שמדובר בפיגוע טרור.

"ככל הנראה מדובר בפיגוע פח"ע קשה ובחשוד שזהותו ידועה לנו. בשלב זה יש כוחות שסורקים את האיזור ואנחנו מזרימים כוחות נוספים גם למעגלים הרחוקים יותר במטרה לשים את היד על אותו חשוד כמה שיותר מהר", דברי שבתאי.

במקביל, פרסמה המשטרה את זהותו של המחבל, מוסא צרצור בן 28 מקלקיליה וביקשה את עזרת הציבור באיתורו.

המחבל
המחבלצילום: ללא

ראש הממשלה יאיר לפיד קיבל עדכון על הפיגוע בחולון ומאמצי לכידת המחבל ממזכירו הצבאי האלוף אבי גיל במהלך ביקורו בניו יורק.

לפיד הגיב לפיגוע ואמר, "הטרור הוא התגלמותו של רוע טהור. מדובר בפיגוע מזעזע של מחבל נתעב ופחדן שרצח אישה קשישה שלא יכלה להילחם בו".

"כוחות הביטחון פועלים בשעה זו למצוא את המחבל, ואני סומך עליהם שישימו ידם עליו. אנחנו ננהג ביד קשה נגד הטרור, נתפוס את המבצע ואת שולחיו. אני שולח תנחומים עמוקים למשפחת הנרצחת ומחזק אותם בשעתם הקשה", דברי לפיד.

נזכיר כי הקשישה נמצאה מחוסרת הכרה ברחוב החשמונאים בחולון, סמוך לאתר בנייה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום מצאו אותה ללא רוח חיים ועם חבלה קשה מאוד בפניה.

מחקירת המשטרה עלה כי הקשישה מתגוררת באחד הבניינים כמטרים בודדים מהמקום בו הותקפה, והייתה בדרכה הביתה. התוקף הגיח מאחוריה והחל לתקוף אותה, מיד לאחר מכן נמלט.

זירת האירוע בחולון
זירת האירוע בחולוןצילום: דוברות מד"א

לאחר שהמשטרה בדקה את זירת האירוע הוחלט לערב את השב"כ משום שהממצאים התאימו לפיגוע. חוקרי השב"כ שעורבו בחקירה, הצליחו לאתר כמה מצלמות, שצורפו לעדויות של שכנים שאמרו שראו בן מיעוטים שנמלט מהמקום.

המשטרה עיכבה שוהים בלתי חוקיים באזור ותישאלה את הקבלנים באתרי הבנייה האם יש פועל שחסר בניסיון לאתר את החשוד.

מוקדם יותר אמר חתנה של הקשישה אמר לחדשות 13: "אין לנו מושג מה קרה, אנחנו בהלם. היא כנראה הייתה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון".