פעילות משטרתית באזור בו בוצע הפיגוע
פעילות משטרתית באזור בו בוצע הפיגועצילום: משה חי כהן/TPS

שולמית רחל עובדיה, בת 84, היא הקשישה שנרצחה אתמול (שלישי) בפיגוע טרור בעיר חולון. שולמית הותירה בעל ושלושה ילדים.

הבוקר נמצאה גופת המחבל ברחוב בר כוכבא פינת דיזנגוף בתל אביב לאחר ששם קץ לחייו. תושב תל אביב שיצא מבית הכנסת בסביבות השעה שבע בבוקר הבחין בגופת אדם ודיווח על כך למוקד 100 של המשטרה.

מפקד מרחב יפתח, תת ניצב חיים בובליל, סיפר כי "מיד לאחר האירוע הופעלו מאות שוטרים ולוחמים בפריסה רחבה. התקבלו עשרות דיווחים במהלך הלילה על אנשים חשודים ולקראת שבע התקבל דיווח נוסף מאזרח שיצא מבית כנסת והבחין בגופת אדם".

המחבל שביצע את הפיגוע הוא מוסא סרסור. מחקירת הפיגוע עולה כי סרסור נכנס אתמול בבוקר לישראל עם אישור עבודה, דרך מעבר אייל הסמוך לקלקיליה. אחר הצהריים תקף את הקשישה, שהתגוררה בבניין שנמצא מטרים בודדים מאתר בנייה בו עבד ואז נמלט מהמקום.

מאז שעות אחר הצהרים אתמול ועד הבוקר, משטרת ישראל ביצעה חיפושים וסריקות קדחתניים אחר המחבל. התפרסו שוטרים ובלשים, כלבנים, לוחמי מג"ב ושאר יחידות מיוחדות, יחד עם אנשי שב"כ, כדי לאתר את המחבל שכאמור נמצא ללא רוח חיים בתל אביב.

נציין כי המחבל עורר את חשד המשטרה פעמיים בשבועיים האחרונים אך שוחרר לדרכו לאחר שהציג אישור עבודה בתוקף.

מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, אמר אמש בזירת הפיגוע בחולון כי "ככל הנראה מדובר בפיגוע פח"ע קשה ובחשוד שזהותו ידועה לנו. בשלב זה יש כוחות שסורקים את האיזור ואנחנו מזרימים כוחות נוספים גם למעגלים הרחוקים יותר במטרה לשים את היד על אותו חשוד כמה שיותר מהר", דברי שבתאי.

המחבל מוסא סרסור

ראש הממשלה יאיר לפיד קיבל עדכון על הפיגוע בחולון ומאמצי לכידת המחבל ממזכירו הצבאי האלוף אבי גיל במהלך ביקורו בניו יורק. לפיד הגיב לפיגוע ואמר, "הטרור הוא התגלמותו של רוע טהור. מדובר בפיגוע מזעזע של מחבל נתעב ופחדן שרצח אישה קשישה שלא יכלה להילחם בו".

"כוחות הביטחון פועלים בשעה זו למצוא את המחבל, ואני סומך עליהם שישימו ידם עליו. אנחנו ננהג ביד קשה נגד הטרור, נתפוס את המבצע ואת שולחיו. אני שולח תנחומים עמוקים למשפחת הנרצחת ומחזק אותם בשעתם הקשה", דברי לפיד.