עמיחי שיקלי
עמיחי שיקליצילום: סרט למזכרת

מפלגת מרצ וחברת הכנסת גבי לסקי עתרו ליו"ר ועדת הבחירות בבקשה לפסול את ריצתו של עמיחי שיקלי במפלגת הליכוד.

בעתירה מתבקש יו"ר הועדה להסיר את שיקלי מרשימת הליכוד לכנסת ה-25, בשל העובדה שחוק יסוד הכנסת ''אוסר על חבר הכנסת שפרש מסיעתו ולא התפטר מכהונתו סמוך לפרישתו, להיכלל בבחירות לכנסת שלאחריה, ברשימת מועמדים שהגישה מפלגה שהייתה מיוצגת על ידי סיעה של הכנסת היוצאת".

ח"כ לסקי אמרה כי "התיקון לחוק יסוד הכנסת נחקק כדי למנוע קניית שלטון בתמורה לשירון וטובות הנאה. המפלגה הביביסטית ממשיכה לפגוע בשלטון החוק ולזהם את המערכת השלטונית עם השיריונים שלהם''.

כזכור, שיקלי ערער על החלטת ועדת הכנסת להכריז עליו כפורש מימינה. בית המשפט המחוזי בירושלים שדן בערעור הציע פשרה שבמסגרתה שיקלי יפרוש מהכנסת ויוכל להתמודד בבחירות - אבל רק בכפוף לאישור יו"ר ועדת הבחירות. שיקלי קיבל את הפשרה והתפטר מהכנסת.

לאור עתירת מרצ, יו"ר ועדת הבחירות יקבע כעת אם חרף הזמן שעבר בין הכרזתו כפורש לבין התפטרותו מהכנסת, ההתפטרות עדיין יכולה להיות מוגדרת "סמוך" להפרשה כפי שנקבע בחוק יסוד הכנסת.

חבר הכנסת לשעבר עמיחי שיקלי, מקום 14 ברשימת הליכוד, חתם ביום ראשון האחרון על מסמך ההתחייבות של גוש הימין - להכניס את הסדרת ההתיישבות הצעירה להסכמים הקואליציוניים של הממשלה הבאה.

שיקלי אמר לערוץ 7: "אנחנו אחרי שנה מהקשות שהיו ביהודה ושומרון, גם התגברות בפיגועים, איבדנו שנה חשובה. בנט הבטיח שביום הראשון שלו יסדיר את ההתיישבות הצעירה ולא דובים ולא יער. מי שקידם את ההתיישבות בשנה האחרונה זה הפלסטינים יחד עם האיחוד האירופי שעושים ככל העולה על רוחם.

"על מנת לקדם את ההתיישבות הצעירה אני קורא לכל אנשי הציונות הדתית ולכל אזרחי ישראל שארץ ישראל חשובה להם לא לשים את מבטחם במי שהונה אותם, במי שמעל באמונם או מי שמכנה את עצמו ממלכתי ובכסות זאת מאפשר לרשות הפלסטינית להקים מדינה וחנק התיישבות היהודית''.