רס"ן בר בן נעים השתתף הלילה (רביעי) באירוע של ארגון FIDF של ידידי צה"ל בארה"ב וסיפר בראיון לערוץ 7 על החום הגדול שקיבלו הוא וחבריו.

"כמפקד בצבא אני מכיר את הארגון היטב, דרך מלגות הלימודים, מסעות לפולין וסיוע לחיילים בודדים שהם מעניקים. פגשנו את הקהילה היהודית והחיבור המיוחד איתה הוא מדהים. אנחנו מקבלים כאן המון אהבה ומרגישים בבית מהרגע הראשון שהגענו לכאן", אומר בן נעים.

הוא מוסיף כי "הכסף הוא רק אמצעי, יש כאן אהבה אמיתית ורצון אמיתי לתמוך במדינת ישראל ובחיילי צה"ל".

בן נעים, המשרת בחיל האוויר, ממשיך את דרכו של אביו שנספה במלחמת לבנון השנייה. "אבי היה מכונאי מוטס בטייסת 114 ומרגע פתיחת הלחימה הוא ביצע המון גיחות מבצעיות לתוך לבנון. באחד המבצעים האחרונים, רגע לפני הפסקת האש, הוא השתתף במבצע הטסת כוחות לעומק השטח ולאחר הנחתת הכוחות וההמראה ארצה המסוק נפגע מטיל נ"ט שירה חיזבאללה ויחד איתו נהרגו עוד שלושה אנשי צוות. החיים שלי השתנו מהקצה אל הקצה".

לדבריו, הדבר הניע אותו ללכת בדרכי אביו. "אני נולדתי וגדלתי בבסיס חיל האוויר בתל נוף. אני חושב שהייתי מתגייס בכל מקרה לחיל האוויר, אבל עצם האירוע שחוויתי והאובדן של אבא בנסיבות הללו, נותנים זווית אחרת לשירות. אני מאוד מקפיד על בחירת תפקידים מבצעיים שדרכם יש לי יכולת להשפיע מקרוב על ביטחון מדינת ישראל".