ח"כ סמי אבו שחאדה
ח"כ סמי אבו שחאדהצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מפלגת הברית הלאומית הדמוקרטית (בל"ד) השיקה (שבת) את קמפיין הבחירות שלה בבאקה אל-ר'רביה באירוע שכללה הנפת דגלי פלסטין וניגון שירים פלסטיניים לאומניים.

סאמי אבו שחאדה, יו"ר בל"ד, האשים את חד"ש ותע"ל במזימה עם ראש הממשלה יאיר לפיד לחסל את בל"ד פוליטית באמצעות סילוקה מהרשימה המשותפת והניסיון להביא לכך שלא תוכל להגיש רשימת מועמדים לכנסת.

המזימה כשלה, הכריז אבו שחאדה, בהדגישו כי "בל"ד תשוב ותהיה ראש החנית במאבק בציונות ובמפלגות הציוניות".

אבו שחאדה תקף את הגישה המתרפסת לדבריו של הרשימה המשותפת והרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ), ולעומת ציין, כי "אנו רוצים השפעה אבל השפעה בתנאים שלנו, בני הארץ המקוריים".

"למרבה הצער החברה הישראלית התדרדרה בשני העשורים האחרונים לחברה פשיסטית", אמר אבו שחאדה.

בנאומו שיבח אבו שחאדה את השהידים של האינתפאדה הפלסטינית בישראל, באיו"ש וברצועת עזה, את האסירים הביטחוניים וערביי ישראל שנעצרו וחלקם מרצים עונשי מאסר בגין מעורבותם באירועי מאי 2021 (מהומות ערביי ישראל)

"בעוד מספר ימים ערב ציון התקוממות (אינתיפאדת) אל-קודס ואל-אקצה בשנת 2000, וראשית התהילה והנצח לשהידים הזכים שלנו, לשהידים של פלסטין, כל השהידים של פלסטין, והחירות לאסירי החירות", אמר אבו שחאדה בהוסיפו: "אנו מצדיעים לאסירינו הגיבורים בבתי הכלא של הכיבוש. אנחנו גאים בלוחמים למען החירות".

עוד אמר אבו שחאדה: "בהתקוממות הכבוד האחרונה היו יותר מ-3,000 עצורים, בכלא היו יותר מ-300 צעירים ונערים. ראשית, מצדיעים לצעירים שלנו האסירים של התקוממות הכבוד (אירועי מאי 2021) הנמצאים בכלא הישראלי… אנו מצדיעים לצעירים של התקוממות הכבוד. אנו אוהבים אותם ומכבדים אותם, את כולם".