רכבת ישראל
רכבת ישראלצילום: דוברות הרכבת

המשטרה והשב"כ ממשיכים לנסות לאתר את המחבל שהניח מכשול בין עכו לכרמיאל, סמוך לכביש 85 באזור הצפון.

אמש (שני) הודיעה המשטרה על הפרשה ועל מעצר חשוד, ערבי ישראלי שמתגורר בכפר בסמוך לעכו: לאחר שנחקר על ידי השב"כ הוחלט לשחרר את החשוד לביתו.

מחקירתו עלה כי לא ביצע את המעשה המדובר, ועל כן שוחרר לביתו. כעת נמשכת החקירה ונפתחו חיפושים אחר האדם שביצע את המעשה שהיה עלול לפגוע בתנועת הרכבות עם תום החג.

לפי החשד, המטרה מאחורי הנחת המכשול הייתה שהרכבת תרד מהפסים במהלך נסיעתה הראשונה לאחר צאת ראש השנה. רוב פרטי החקירה עדיין אסורים לפרסום. אמש ציינה המשטרה בהודעתה כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק בעקבות הנחת המכשול.

ניצב במשטרה בדימוס שחר איילון, לשעבר מנכ"ל רכבת ישראל, הסביר כי "רכבת בציר הזה מסיעה בין 800 ל-1,500 נוסעים וכל פגיעה במסילה יכולה להביא לפיגוע רב נפגעים, שהוא פיגוע קשה מאוד ומשמעותי".

לדבריו, "הדרכים אל המסילות באותו אזור קשות להגעה ולכן גם החילוץ היה עלול להימשך זמן ממושך יותר. מעולם לא חווינו מקרה של רכבת שירדה מהמסילות בגלל פיגוע, זו עליית מדרגה חמורה ויש לחקור אותה באמצעות השב"כ והמשטרה", צוטט באתר Ynet.

"היו בעבר מספר ניסיונות לפגוע בפסי הרכבת, יש סיורי ביטחון קבועים לאורך כל מסילות הברזל בישראל ובמקומות רבים יש גם מצלמות וחיישנים, שמתריעים על כל ניסיון פגיעה", אמר איילון. "יש עוד אמצעים כדי למנוע מצב שרכבת עם נוסעים תפגוש מכשול או פסים שהוסרו או כל ניסיון פגיעה אחר".