כשרות צהר
כשרות צהרצילום: חזקי

"שווארמה בכיכר" בעיר נשר חזרה להיות כשרה, לאחר שהצטרפה בימים האחרונים לכשרות צהר. בעבר הסירה הרבנות הראשית את ההשגחה מהמקום בעקבות הפרת נהלי כשרות מצד בית העסק.

לפני מספר חודשים הסירה הרבנות המקומית את הכשרות מבית העסק לאחר שאחד מהעובדים הכניס למקרר העסק אוכל משלו. מיד עם הסרת הכשרות פנו אנשי "שווארמה בכיכר" אל מערך כשרות צהר וביקשו לקבל מהם שירותי כשרות. אולם, אלה ביקשו להמתין תקופה על מנת שיוכלו ללמוד את מהות הפרת הכשרות, לבחון צעדים נדרשים ולוודא את רצינות המקום ברצון להיות כשר כמו גם את מידת שיתוף הפעולה הצפוי.

עתה, כאמור, לאחר בחינה שנמשכה כשלושה וחצי חודשים החליטו במערך כשרות צהר להעניק למקום כשרות. במסגרת מתן שירותי ההשגחה, בין השאר נקבע כי במקום יהיה ביקור יומי של משגיח כשרות והותקנו מצלמות שמשדרות למרכז מערך הכשרות את הנעשה במטבח בית העסק.

"מרגע הפנייה ביקשנו לבדוק מול הרבנות מה היא אותה הפרת כשרות שנעשתה שבגינה נלקחה התעודה", נמסר מארגון הכשרות של צהר. "מרגע שהבנו שאכן היתה כזו ושאכן הכניס עובד במקום אוכל בשרי משלו והניח במקרר הסברנו לבעל המקום שיש לייצר תהליך למידה מצידו ומצידנו בשאלת ההתנהלות שיכולה להכשיר את המקום ולעמוד בתנאי הכשרות שיקבעו".

מנכ"ל כשרות צהר יהודה זיידרמן הוסיף: "למדנו שבעבר לא היה מגיע משגיח מידי יום ביומו למקום והסקנו כי אי הנוכחות אפשרה את הפירצה. מרגע שהסכים בעל העסק כי המשגיח מטעמנו יגיע כל יום על אף העלויות היה ברור שחשובה לו הכשרות. בנוסף התקנו במקום מצלמות שמשדרות למרכז המערך של כשרות צהר כך שאנשינו יכולים גם לפקח מרחוק על הנעשה במטבח. כשאדם מכה על חטא ומוכן להשקיע כסף כדי לעמוד בתנאי כשרות ותוך הקפדה מלאה הרי שאנחנו שמחים להיות שותפים שלו ולהרבות יחד איתו כשרות בישראל".