הפצוע מזריקת האבן
הפצוע מזריקת האבןצילום: יוסף פריסמן

יהודי בן 35 נפצע באורח קל בראשו מאבן שהושלכה לעברו על ידי ערבים בכביש 60 בין חוות גלעד ליצהר.

אנשי אגף הביטחון של המועצה האזורית שומרון וצוותי החירום של המועצה העניקו לו במקום סיוע רפואי ולאחר מכן הוא פונה על ידי צוותי מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את המדיניות של הממשלה שלדבריו מעודדת את הטרור, ודרש לצאת למבצע 'חומת מגן 2' ולאסף את הנשקים הלא חוקיים מהרשות הפלסטינית.

"הרשות הפלסטינית מנסה לחמם אינתיפאדה שלישית יום אחרי יום והממשלה שלנו שולחת טוקבקים כמו אזרח משועמם'', תקף דגן. ''האחריות היא עליכם ואתם מפשלים, אתם נשברים אל מול הטרור של הרשות הפלסטינית, ואין לכם את האומץ והתעוזה להילחם ברשות הפלסטינית הטרוריסטית. הכתובת על הקיר והיא רשומה על הקיר שלכם ושל כולנו".

דגן דורש משרי הממשלה - "תפסיקו להפקיר את אזרחי ישראל לגל טרור שהולך ומתעצם הכתובת היא אתם והאחריות היא עליכם ואתם לא נותנים ביטחון לתושבים לא בשומרון ולא בשאר מדינת ישראל".

"אני חוזר ומתריע אם הממשלה לא תתחיל לפעול נגד הרשות הפלסטינית, תחזיר את המחסומים ולא תעבור לפעילות התקפית כולל יציאה למבצע חומת מגן 2 ואיסוף הנשקים מ"הרשות הפלסטינית", חלילה יהיה כאן גל טרור מדמם", סיכם דגן.

במקביל ליידוי האבנים ליד חוות גלעד, נערים ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוסים ורכבים ישראלים שנסעו בכביש 55 ליד הכפר עזון. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לאוטובוס.