אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ללא

סקר שנערך על ידי מכון סמית העלה כי 67% מכלל האוכלוסיה היהודית הבוגרת בישראל השיבו כי לדעתם מדינת ישראל צריכה להתנהל כמדינה יהודית, לעומת 27% בלבד אשר סבורים כי המדינה צריכה להתנהל כמדינת כל אזרחיה.

עוד עולה מהסקר שהוזמן על-ידי ארגון 'חותם' כי בקרב מצביעי המחנה הלאומי 90% מהנשאלים סבורים כי המדינה צריכה להיות מדינה יהודית. בסקר פולחו המשיבים לפי הצבעתם בבחירות האחרונות במרץ 2021.

בקרב מצביעי כחול לבן, נרשם רוב של 51% הרוצים את ישראל כמדינה יהודית לעומת 39% הרוצים את ישראל כמדינת כל אזרחיה. בקרב מצביעי תקוה חדשה, 79% רוצים מדינה יהודית לעומת 21% בלבד הרוצים מדינת כל אזרחיה. בקרב מצביעי ימינה מעל 75% ענו כי רוצים מדינה יהודית.

בפילוח ע"פ גילאים, עולה מהסקר שרוב גדול של הצעירים בישראל, בגילאים 18 עד 34 – 71% סבור כי המדינה צריכה להיות מדינה יהודית.

מנכ"ל ארגון חותם עמיטל בראלי מסר בתגובה לממצאי הסקר: "הסקר מוכיח באופן ברור, כי רוב מוחלט של הציבור בישראל רוצה מדינה יהודית, רוצה זהות יהודית, ואינו מוכל לקבל את תפיסת 'מדינת כל אזרחיה' שמוביל השמאל הקיצוני, ואת הניסיונות לקדם סדר יום הפוגע בצביונה היהודי של המדינה. ההתמודדות כיום היא הרבה יותר מורכבת מאשר בעבר. המאבק הוא מאבק תרבותי שנוגע בהגדרה העצמית שלנו, זה עיקר המאמץ כיום של הצד השני, ועל זה הציבור בישראל יוצא להצביע בבחירות הקרובות".

"לצערנו, כסף זר הציף את ישראל בארגונים רבים, אשר מנסים ליצור את הרושם שהציבור בישראל לא רוצה מדינה יהודית, ארגונים שפועלים בשלל זירות כדי לטשטש ולפגוע במדינת ישראל ובזהות היהודית, הם לקוחים סוגייה סוגייה ומנסים לפורר, אך מטרתם למוטט הכל ולשנות את ישראל, והציבור חייב לעמוד מול זה, ולתת לזה תשובה ניצחת בקלפי. הסקר מוכיח - הציבור לא התבלבל, ובע"ה עם ישראל ינצח", הוסיף בראלי.