עשרות שוטרים פשטו היום (רביעי) פעם נוספת על גבעות רמת מגרון ועוז ציון בבנימין, ואיימו על תושבי הגבעה שייעצרו באם לא יעזבו את המקום - תוך שהם מפעילים אלימות כלפי נערים שמתגוררים בגבעה.

"השוטרים פרצו בשעטה לבית, התנפלו עלינו ועיקמו לנו את הידיים", תיאר אחד הנערים בגבעה. "הקצין טל אלמקייס אף איים עלינו כי 'יפרק לנו את הפנים', תוך שהוא מנופף לעברנו באגרוף עטוי כפפות איגרוף".

בתיעוד מן האירוע נשמע אחד השוטרים האחרים כשהוא מאיים אף הוא לעבר אחד הנערים, "אל תדליק אותי, אני אשבור לך את הפרצוף".

נזכיר כי בכל אחת מהגבעות מתגוררות כיום שלוש משפחות, זאת בנוסף לגרעין של בחורים שעוסק בפיתוח המקום ורעיית צאן לצורך שמירה על אדמות האזור.

ברמת מגרון מסרו בתגובה לפשיטות המשטרתיות: "אחרי לחץ ממושך מצד הרשות הפלסטינית שרואה בגבעות האסטרטגיות קוץ בגרון, החליט שר הביטחון גנץ להיכנע ללחץ הערבי ו'לנקות את השטח' מהנקודות היהודיות כתשורה לאבו מאזן".

"צריך להבין, הגבעות היום הם קו החזית של ההתיישבות ומה שבולם בשטח את המדינה הפלסטינית. המלחמה כאן היא מלחמה על עתיד יהודה ושומרון. לצערנו בממשלת ישראל בחרו לערוק לצד של האויב", הוסיפו בגבעה.

ממשטרת ישראל נמסר: ''לצד הפעילות שמבצעים לוחמי מג"ב יום ולילה נגד הטרור ביהודה ושומרון, הלוחמים שלנו יחד עם כלל גורמי הביטחון ימשיכו לאכוף בשטחים צבאיים סגורים עפ"י חוק. בכתבה מוצג שוב תיעוד מגמתי ולא משקף את המציאות ואף מעוות אותה בנוסף לציון שמו של הקצין שיחד עם לוחמיו מבצעים את משימתם בנחישות ורגישות. שום תיעוד מגמתי כזה או אחר ימנע מאיתנו להמשיך לפעול בנחישות וברגישות, לאותם גורמים שיש בעיה מוזמנים לפנות לגורמי הרלוונטיים. שנה טובה ומבורכת''.