יוסי דגן עם ראש העיר סרפסייד
יוסי דגן עם ראש העיר סרפסיידצילום: דוברות

הישג נוסף לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וליחידת קשרי החוץ של המועצה. הלאחר מאבק מצד גורמים פרו פלסטינים ואנטישמים, אושרה החלטה בעיר סרפסייד שבמיאמי על חתימה על ברית ערים תאומות עם השומרון.

בחודש מאי האחרון יצא דגן להפגש עם תורמים במיאמי, בין השאר נפגש עם ראש עיריית סרפסייד, שם הציע ראש מועצת שומרון לראש העיר סרספייד לחתום על ברית ערים תאומות. ראש העיר קיבל את ההצעה בהתלהבות ומאז הצוות המקצועי של המועצה יחד עם הצוות המקצועי של העיר פעלו כדי לקדם את ההסכם.

בהסבר להחלטה אמר ראש עיריית סרפסייד שלומי דנצינגר: "במחווה זו העיר סרפסייד יכולה להראות את התמיכה וההערכה שלה לעם ישראל ולמדינת ישראל שהייתה לצידנו בשעה האפלה ביותר שלנו".

בימים האחרונים נאלץ ראש העיר דנצינגר להתמודד עם נסיונות לטרפד את ההסכם מצד גורמי BDS שטענו כי "מדובר באיזור שנוי במחלוקת היושב על שטח כבוש". גם נציבת סרפסייד לשעבר אליאנה זלצהאואר העלתה טענה דומה.

ידידי השומרון בפלורידה, ואחד הבולטים שבהם איש העסקים והפעיל הציוני ג'ו זבולוני, פעלו בכדי שההחלטה תעבור כלשונה.

ראש העיר אמר בתגובה כי "אזרחים ישראלים בשומרון היו קורבנות להתקפות של פלסטינים, והם נשארו חזקים בגלל החוסן שלהם והמקום ממשיך לפרוח, זה דבר שאנחנו יכולים להבין אחרי הקריסה ההרסנית בסרפסייד".

הוא הוסיף, "נפגשתי עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן לאחרונה במיאמי, ואמרתי לו כי אני מקווה לשיתוף פעולה עם עיר בישראל. הייתי יכול לבחור עיר תיירותית בישראל אבל לקשר הזה יש ממשות".

יוסי דגן סיכם, "זהו ניצחון נוסף על הנסיונות האובססיבים של הבי די אס, לפגוע ביהודה ושומרון, ערש התרבות וההיסטוריה היהודית תחת מטריה מזוייפת של זכויות אדם. תעשיית השקרים האינטנסטיבית של ה-BDS, נתקלת באמת ובאנשים שלא חוששים להגיד את האמת. אני שמח על ההחלטה שעברה בסרפסייד, יחד נקיים חברות וקשרים שיועילו לאזרחים משני הצדדים".

"ברית הערים התאומות תחזק את הקשר עם סרספייד, תביא לשיתופי פעולה חינוכיים, תרבותיים וכלכליים בין השומרון לעיר שבמדינת פלורידה".