קמלה האריס
קמלה האריסצילום: רויטרס

ההתבטאות המביכה של קמה האריס הפכה לויראלית: במהלך ביקור באזור המפורז בין צפון ודרום קוריאה ביקשה סגנית הנשיא האמריקאי להדגיש שוב את מחויבותה של ארה"ב לביטחון של בעלות בריתה באסיה. אלא שבמקום להרגיע את השלטונות בסיאול, היא הדהימה אותם.

"ארה"ב חולקת מערכת יחסים חשובה מאוד, שהיא ברית עם הרפובליקה של צפון קוריאה. זו ברית חזקה ומתמשכת", אמרה האריס, כאשר היא מתכוונת בדבריה כמובן לדרום קוריאה. סגנית הנשיא לא תיקנה את הטעות המביכה, אך המשיכה לדבר לאחר מכן על מחויבותה של ארה"ב לדרום קוריאה.

"המטרה המשותפת שלנו, ארה"ב והרפובליקה של קוריאה, היא פירוק מוחלט של חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני", אמרה האריס במהלך פגישה עם נשיא דרום קוריאה, יון סוק יאול.

לאחר הביקור של סגנית הנשיא האמריקאי באזור המפורז הגיעה התגובה של צפון קוריאה, ששיגרה ביום שבת טיל בליסטי בפעם הרביעית בשבוע האחרון אל הים המזרחי. שעות ספורות לאחר ביקורה של האריס באזור המפורז שיגרה צפון קוריאה שני טילים בליסטים כרמז לחוסר שביעות הרצון של השלטונות בפיונגיאנג מהביקור.

הטעות המביכה של האריס הגיעה שעות ספורות אחרי שהנשיא ביידן עצמו גרם למבוכה כאשר במהלך מסיבת עיתונאים בבית הלבן פנה וחיפש בקרב הקהל חברת קונגרס שמתה לפני כחודשיים בתאונת דרכים. ביידן עצמו אף נשא דברים לזכרה לאחר מותה, אך במהלך מסיבת העיתונאים שאל האם היא נמצאת באולם.