שישה יתומים
שישה יתומיםוועד הרבנים

שכונת מקור ברוך בירושלים התעטפה באבל עם הידיעה על פטירתה של האישה שרה חוה ליברמן (43) ממחלת הסרטן.

שרה הייתה אם לשישה ילדים שחלתה לפני שמונה שנים במחלת הסרטן, היא התאשפזה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים והחלה לקבל טיפולים כימותרפיים.

במהלך השנים הצליחה להתגבר על המחלה ולאחר הפסקה של 8 שנים אף ילדה את בתה התינוקת חני (1.5) לפני כחצי שנה, חשה כי המחלה חזרה ואכן בדיקות שנעשו גילו כי הסרטן התפשט אף לעמוד השדרה.

בחודש האחרון השתחררה מאשפוז כאשר הצוות הרפואי הודיע בצער כי אפסו סיכויי הטיפולים ואין להם דרך לעזור לה. בראש השנה האחרון, זכתה לשמוע תקיעת שופר בביתה, כאשר בעלה לא מש ממיטתה ויומיים אחר כך נפטרה בביתה.

הגברת ליברמן הותירה אחריה 6 ילדים כאשר הגדול כבן שמונה עשרה והקטנה בת שנה וחצי.

לעזרת המשפחה והיתומים הקליקו כאן>>>

בראיון קשה שנערך עם בעלה בנימין בעיצומם של ימי השבעה סיפר: "קצת אחרי הלידה של חני, שרה הרגישה כאבים מוכרים שחוזרים לתקוף אותה. ידענו שצריך ללכת להיבדק אבל שרה התחננה: "חני זקוקה לי, בוא נחכה עוד כמה חודשים, שתתחזק קצת ותגדל, איך אני יכולה להתאשפז ולהשאיר אותה לבד".

תוצאות הבדיקות היו קשות, המחלה התפשטה לעמוד השדרה, והיא התחילה כימותרפיה. מאז המצב הלך והידרדר, לפני חודש שחררו אותה הביתה ואמרו לי שאין מה לעשות. שרה הלכה ואבדה תפקוד וכשכבר לא יכלה להגיד לילדים כמה היא אוהבת אותם, היתה מחייכת מתוך פניה המיוסרות. הילדים היו בבית רב הזמן, הכנתי אותם, המצב הכין אותם, אבל עדיין חיכינו לנס.

ביום רביעי האחרון, היא היתה מטושטשת, היא ניסתה להגיד לי כמה דברים ולא יכולתי להבין, ובבוקר עצמה את עיניה ונפרדה מאיתנו לתמיד. אני לא יודע איך ממשיכים מכאן. שרה היתה כל החיים שלנו, היא למדה אותנו לחיות בפשטות ולא בקשה לעצמה כלום.

היא לקחה על עצמה את כל העול ואפילו לא נתנה לי לשלם חשבון מים או חשמל. "אתה תשב ותלמד ,אני כבר יסתדר", כך אמרה לי בכל הזדמנות. מעולם לא ביקשתי צדקה, אבל 6 ילדים תלויים בי ואני מחויב להיות להם לאב ואם.

בבקשה תעזרו לי והקב"ה יזכה אתכם בדין לגמר חתימה טובה" ביקש בקול חנוק.