חבר הכנסת עמיחי שיקלי
חבר הכנסת עמיחי שיקליצילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

עמיחי שיקלי ומפלגת הליכוד הגישו לבית המשפט העליון ערעור על החלטת ועדת הבחירות המרכזית למנוע את התמודדותו של הח"כ לשעבר במסגרת הרשימה לכנסת ה-25.

בעתירה נכתב בין היתר כי "ההחלטה שוללת מהמערערים את זכות היסוד החוקתית של 'לבחור ולהיבחר'. ההחלטה נשוא הערעור פוגעת באינטרס ההסתמכות של המועמד, פוגעת במוסד הפשרה ופוגעת באמון הציבור במערכת המשפט, שהציעה למועמד לנהוג בדרך מסוימת תוך פסיקה של שלושה שופטים מחוזיים נכבדים ושל הייעוץ המשפטי של הכנסת שמדובר בדרך ראויה".

לקריאת הערעור המלא של שיקלי והליכוד לחצו כאן

נזכיר כי בעקבות עתירת מרצ פסל יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט יצחק עמית ביום רביעי שעבר את התמודדות שיקלי בליכוד ואישר את התמודדותה של ח"כ לשעבר עידית סילמן.

יו"ר ועדת הבחירות השופט עמית כתב כי "גם לאחר שוועדת הכנסת קבעה כי יש לראות בשיקלי כמי שפרש מסיעת ימינה, הוא המשיך לפעול נגד הסיעה. במצב דברים זה אם נכיר בו כמי שפרש 'בסמוך' להתפטרות, יהא בכך כדי לרוקן מתוכן את סעיף 6א לחוק יסוד הכנסת ואת התכלית שעומדת בבסיסו, ובכך יש כדי לפגוע באמון הציבור ב'כללי המשחק' כפי שנקבעו על ידי הכנסת עצמה''.

שיקלי הגיב להחלטת יו"ר ועדת הבחירות לפסול את התמודדותו ואמר לערוץ 14: "השופט יכול להחליט לכאן או לכאן, לא משנה לי. מוכן לשלם את המחיר והעיקר שדבקתי בדרך ושמרתי על העקרונות שלי. השופט עמית הוא פוליטיקאי בגלימה וההחלטה שלו היא שערורייתית".

סיעת מרצ היא זו שביקשה לפסול את חבר הכנסת לשעבר עמיחי שיקלי, ששוריין במקום ה-14 בליכוד, מלהתמודד בבחירות לכנסת ה-25. בעתירה התבקש יו"ר הועדה להסיר את שיקלי מרשימת הליכוד בשל העובדה שחוק יסוד הכנסת ''אוסר על חבר הכנסת שפרש מסיעתו ולא התפטר מכהונתו סמוך לפרישתו, להיכלל בבחירות לכנסת שלאחריה, ברשימת מועמדים שהגישה מפלגה שהייתה מיוצגת על ידי סיעה של הכנסת היוצאת".