נכד הרב חזר ליהדות אחרי שהתחתן עם מוסלמיתלהב"ה

"עשיתי את טעות חיי", אומר א' בגרון חנוק. "לפני חמש שנים, בעקבות הבדידות שלי לצערי הרב התחתנתי עם מוסלמית והתאסלמתי בעצמי. הייתי בחמש שנים גיהינום, סבלתי בצורה שלא תיאמן.

הגעתי למצב של רעב, הגעתי למצב שאין לי כלום. הגעתי למסקנה שזהו, אני רוצה לגמור את החיים שלי, סבלתי הרבה הגעתי למצב שאני לא מדבר עם האחים שלי, עם הילדים שלי. שהילדים שלי לא מוכנים לדבר איתי בגלל שאני ערבי.

"במקרה ראיתי כתבה על ארגון להב"ה, של בנצי וענת גופשטיין ויצרתי איתם קשר. לפני שהתקשרתי ללהב"ה הלכתי לבית מרקחת והבאתי 200 כדורים. כדי למות לא צריך לשתות 200, רק 6. רציתי לעשות ווידוא הריגה".

היו שותפים במלאכת הקודש תרמו עכשיו

א' מספר: "אני הייתי סרן בצנחנים בגדוד 101, נפצעתי בקרב, לא הבנתי איך אני בסיטואציה כזאת שנלחמתי לטובת המדינה שלי ועכשיו אני ערבי. הילדים שלי קראו לי גוי, אני לא מבין איך עשיתי את זה".

"התקשרתי לענת גופשטיין", הוא אומר, "דיברתי איתה 3 שעות! שמעתי את הדמעות שהיא יחד בוכה איתי, והיא הבטיחה לי זה לא יקרה, "אני אחזיר אותך אני אדאג לך", וככה קרה, היא דאגה לי. חזרתי להיות בקשר עם המשפחה שלי, ברוך השם חזרתי ליהדות. כשהתחלתי את התהליך התחננתי לתפילין, היא שלחה לי תפילין הביתה".

א' מסכם: "ארגון להב"ה זה מספר 1 במדינת ישראל, חברים תתמכו בהם. אני יודע מה זה ארגון להב"ה, אני היום דתי, אדם דתי שמניח תפילין והולך לבית כנסת, שומר שבת. חמש שנים לא שמרתי שבת. הכל בזכות ענת, בנצי וארגון להב"ה, זה ארגון אמיתי".

ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה, ענת גופשטיין מספרת: "קיבלנו טלפון למוקד של להב"ה על יהודי שהתאסלם ורוצה לחזור ליהדות. חזרתי אליו, הוא ביקש ממני דבר אחד: "אני הולך למות, אני אדם חולה, נכה צה"ל, אני רוצה לחזור ליהדות ואני מבקש: שלא יקברו אותי בבית קברות מוסלמי. סבא שלי רב גדול וידוע". שמעתי את השם, יש רחובות ובתי כנסת על שמו, אדם ידוע. ולחשוב שהנכד של אותו רב צדיק, התאסלם דווקא פה בארץ הקודש".

גופשטיין מוסיפה: "כשיהודי רוצה לחזור הביתה הוא מתקשר לארגון להב"ה, ואנחנו שם, משתדלים לעזור לו. לקחנו אותו לבית הדין, ודיברתי עם הדיינים שם ובאמת העדתי כי אני דיברתי איתו כל יום ראיתי איך הוא קם וסיפר לי כל בוקר איך הוא הולך לסליחות ובוכה, ומתחנן ומתחרט על המעשים שלו ורוצה לחזור בתשובה. הוא צריך היה להתגרש, והבאנו לו את עורכי הדין שלנו שהלכו איתו לבית הדין השרעי ונלחמו בשבילו".

"אני חושבת שלא היה סיפור שריגש אותי כל כך", אומרת גופשטיין, "לראות את הרצון שלו להתקרב, רצון שלו להיות יהודי שלם. זו השמחה שלנו. ואנחנו נהיה איתו, ואנחנו נהיה עם עוד יהודים שהלכו וטעו, אנחנו מלווים אותם, ומשתדלים להראות להם את השביל אל האור".

בעשרת ימי תשובה תורמים לארגון להב"ה