אנשי הבית היהודי בגבעת הראל
אנשי הבית היהודי בגבעת הראלצילום: הבית היהודי

רשימת ''הבית היהודי'' בראשות שרת פנים איילת שקד התחייבו בגבעת הראל בבנימין כי בכל ממשלה שתוקם יעמדו על כך שהסדרת ההתיישבות הצעירה תיכלל בקווי היסוד של הממשלה.

חברי הרשימה חתמו על נוסח התחייבות לפיו יפעלו על מנת להשלים את הקמת היישובים ולעשות צדק עם תושביהם: לשוויון זכויות מלא למתיישבים החלוצים בהתיישבות הצעירה, לקבלת תשתיות בסיסיות של מים, חשמל ותקשורת, לקבלת מרכיבי ביטחון חיוניים, לקידום הליכי הסדרה מהירים.

יו"ר הבית היהודי ושרת הפנים שקד: "ההתיישבות הצעירה היא התשובה הציונית שלנו לטרור. ואנחנו כאן כדי להגיד – אנחנו לא נכנעים לטרור. אנשי ההתיישבות הצעירה הם חלוצים, מלח הארץ ומגיע להם אחרי 20 שנה בתת תנאים - לחיות בתנאים הולמים. בשנה האחרונה העברנו 30 מיליון שקלים לטובת מרכיבי ביטחון וחיבורי חשמל ליישובים. נותר רק לחכות לחתימה של שר הביטחון''.

שקד אמרה כי ''בדיוק כמו כפי שפעלתי בנחישות לאורך השנים לטובת ההסדרה של מצפה כרמים ומצפה דני, אני עומדת כאן ומתחייבת להמשיך לפעול לטובת ההתיישבות ביו"ש ולעבוד עבור המתיישבים הציוניים הנפלאים.
הבית היהודי זאת מפלגה שתמיד הובילה את ההתיישבות ופעלה עבורה ובעזרת השם ובעזרת חבריי כך נמשיך לעשות. תמיד הייתי בימין, תמיד פעלתי ימין ותמיד אעשה ימין. ימין במעשים לא בדיבורים".

יוסי ברודני, ראש עיריית גבעת שמואל ומס' 2 בבית היהודי אמר במפגש עם ראשי ההתיישבות הצעירה בגבעת הראל: "יש מי שמדבר על ההתיישבות הצעירה כאילו זהו הגורם שמפר את הביטחון בישראל. אנחנו הגענו לכאן כדי להבהיר בצורה ברורה, יש לנו זכות לבנות בכל חלקי ארץ ישראל ויש להסדיר לאלתר את מעמד הישובים. בעוד שהפלסטינים ממשיכים לבנות בשטחי C ולכרסם בשטחי ההתיישבות, למיטב בנינו אין את הזכות לבנות את ביתם כאן. את המופע האבסורדי הזה יש להפסיק מיד. ההתיישבות הצעירה היא חומת המגן של ישראל".