חולון הערב מול הפולנים. ניצחון דרמטי וחשוב
חולון הערב מול הפולנים. ניצחון דרמטי וחשובצילום: FIBA.BASKETBALL

העונה שעברה הייתה עונה היסטורית עבור הפועל חולון ואוהדיה הרבים. מלבד זכייתה באליפות המדינה בליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל, במפעל האירופי ליגת האלופות של פיב"א, הגיעה חולון לשלב חצי הגמר של המפעל השני בחשיבותו בכדורסל האירופי וסיימה את העונה האירופית במקום הרביעי.

מה שהכריע לחולון אשתקד לא מעט משחקים היה האופי הגדול שלה ושל שחקניה שהצליחו לא פעם למחוק פיגור דו-ספרתי בדרך לניצחון. כך קרה גם הערב (שני) עם פתיחת שלב הבתים של המפעל האירופי היוקרתי, בסיומו ניצחה חולון בתום הארכה דרמטית את לגיה ורשה הפולנית בחוץ בתוצאה 84:81.

מי שבלט בשורות חולון הוא דווקא שחקנה הזר החדש שהגיע רק לפני שלושה ימים כמחליפו של סי-ג'יי האריס, אריק גרין.

קל זה לא היה כשלמעשה שתי הקבוצות הציגו משחק שווה כוחות, כזה שהוכרע בתום דרמה גדולה ובהארכה.

אחרי שפתחה את המשחק טוב, איפשרה חולון למארחים הפולנים לפתוח בריצת 1:13 אך המילה האחרונה במחצית הראשונה הייתה שלה כשזו הצליחה לרדת להפסקה עם יתרון קטן בתוצאה 42:37.

את המחצית השניה פתחה חולון היטב כשהגדילה את ההפרש ל-8 נקודות, אך הפולנים העיקשים לא אמרו נואש ועם ריצת 0:12 הצליחו להפוך את התוצאה.

החולונים כבר הגיעו לפיגור דו-ספרתי בן 12 נקודות אך עם ריצה אישית משלהם, 15:0, בדקות הסיום של הרבע הרביעי הצליחו לחזור ולהוביל.

הלחץ נתן את אותותיו ושתי הקבוצות הרבו להחטיא אך המארחים הפולנים הם שיצאו מההלם ראשונים והשוו עם שלשה גדולה את התוצאה, 68:68, ששלחה את השתיים להארכה בתום הזמן החוקי.

כמו בכל 40 הדקות החוקיות של המשחק, גם בהארכה חולון הצליחה לפתוח פער קטן אך הפולנים צימקו ולבסוף האלופה הישראלית שורדת מותחן גדול עם 84:81 ופותחת את המפעל האירופי ברגל ימין עם ניצחון חשוב. ניצחון שעשוי להיות משמעותי מאוד בהמשך המסע האירופי של חולון.