הגן הבוטני
הגן הבוטניצילום: יח"צ

הבוטניזאור

האטרקציה הבינלאומית נחתה בגן הבוטני בשיתוף עיריית ירושלים והחברה העירונית אריאל, לאחר שהוצגה ברחבי אירופה, לוס אנג'לס קוריאה בה מוזמן הקהל הרחב לחזור בזמן ולפגוש מקרוב את הדינוזאורים ואת סביבתם הטבעית, כיצד התפתחו וכיצד השתלבו בסביבתם, במסע מיוחד דרך שלוש תקופות שונות בציר הזמן: טריאס, יורה וקרטיקון.

אז מה אכלו הדינוזאורים? מתי חיו ואיך? איך נראה כדור הארץ בתקופת הדינוזאורים? אילו בעלי חיים מוכרים התפתחו מהדינוזאור? תשובות לכל השאלות תמצאו בתערוכה המדוברת הבוטניזאור. בנוסף, מוזמנים הילדים להכיר את סוגי הצמחים שגדלו בתקופת הדינוזאורים, וללמוד כיצד יוכלו לקחת היום חלק בשמירה על הטבע ולהגן על צמחים בסכנת הכחדה.

בתערוכה 'בוטניזאור' מפגש ייחודי עם כ 45 דינוזאורים אינטראקטיביים בגודל אמיתי ולצידם מידע המבוסס על ממצאים שנמצאו ברחבי העולם. הדינוזאורים, חלקם עצומים בגובה של 7 מטר ואורך של 15 מטר, מתעוררים לחיים באמצעות טכנולוגיה מרשימה, פרושים על פני מסלול של כקילומטר בגן במהלכו נהנים הילדים וההורים מכתב חידה המחבר בין העולם המופלא של הדינוזאורים לבין העולם שלנו כיום.

בגן קיימת פינת צילום בה יכולים הילדים 'לרכב' על דינוזאור ולהצטלם עימו בנוסף יוכלו להצטלם בתוך ביצי דינוזאורים גדולות ולדמות עצמם כגורי דינוזאורים. כמו כן מצויה בגן פינת חפירה בה הילדים יוכלו לחפור בחול ולגלות עצמות דינוזאורים. בנוסף תתקיים סדנת יצירת דינוזאורים לילדים בתשלום נוסף של 10 ₪ לילד.

המבקרים בבוטניזאור מוזמנים להיכנס למתחם חדשני של מציאות מדומה עם משקפי VR ולחוות טיול/טיסה על גבי דינוזאורים מתקופת היורה, כאשר ההרגשה היא שנמצאים פיזית ורוכבים על דינוזאורים וצופים בחייהם, בנופים ובדינוזאורים השונים, במרחק נגיעה ממש.

לאורך היום יעבירו מדריכי הגן הדרכות בנושאי צמחים מתקופת הדינוזאורים והמשמעות של הכחדה אז והיום.

סיורים מודרכים בחממה הטרופית

סיור בחממה הטרופית מכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים. החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול. הסיור מיועד לכל המשפחה ונגיש לעגלות וכיסאות גלגלים. סיור יוצא כל שעה עגולה בחממה הטרופית החל מ10:00 בבוקר ועד 16:00 (סיור אחרון ב15:00)

ביקור בתערוכת האמנות הבינלאומית "לראות את הבלתי נראה"

"לראות את הבלתי נראה" היא תערוכת אמנות עכשווית של עבודות במציאות רבודה (AR), הראשונה מסוגה בעולם. התערוכה מציגה באופן מרתק ואינטראקטיבי, באמצעות יישום (אפליקציה) שפותח במיוחד, את מערכות היחסים שבין האדם לטבע ואת הקשר המפתיע בין אומנות-טכנולוגיה-טבע. כל אחת מהיצירות בתערוכה מזמינה את המבקר או את הקבוצה לחשוב מחדש על מערכות היחסים הללו ולגלות את מקומנו בעולם המשתנה. 13 היצירות נוגעות כולן בנושאים של טבע, סביבה ומשבר האקלים.התערוכה מבוססת על טכנולוגיית מציאות רבודה, המהווה את חוד החנית בעולם האמנות והטכנולוגיה, ומשלבת בצורה ייחודית חוויה פיזית ווירטואלית, המאפשרת לאמנים לחצות את מגבלות

העולם האמיתי, לשבור את חוקי הפיזיקה ולהפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.

כדי לחוות את התערוכה יש להוריד את האפליקציה seeing the invisible בחנות האפליקציות לפני הביקור בגן. ניתן להזמין סיור הכולל טאבלטים. סיור יוצא בשעות: 10:30, 12:30, 14:30

שעות הפעילות במהלך חוה"מ סוכות 8-17.10.22: 9:00-18:00 (כניסה אחרונה עד השעה 17:00).

שישי וערבי חג 09:00-15:00 ( כניסה אחרונה בשעה 14:00)

עלות: כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה - 99 ₪ מבצעים בחברות האשראי של 1+1. כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, למחזיקי כרטיס ירושלמי ובמועדוני כוחות הביטחון.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 באתר ובעמוד הפייסבוק

במקום דוכני אוכל ושתיה. לפרטים והזמנת כרטיסים לבוטניזאור: בימות 6226* ובאתר