מרוץ חבר
מרוץ חברצילום: כפיים אקטיב
בעוד כשבועיים תצא לדרך באופן רשמי עונת המרתונים והמירוצים, עם המירוץ שיחזור לאחר 3 שנים - מירוץ מועדון "חבר".

במירוץ שיתקיים ביום שישי שאחרי סוכות, ה-21 באוקטובר, בספורטק שבפארק הירקון שבתל אביב, ירוצו כ-4,500 רצים ורצות חברי מועדון חבר ובני משפחותיהם, כאשר ריצתם של אלה תסייע לפצועי צה"ל ונפגעי טרור, זאת כחלק משיתוף פעולה ייחודי בין מועדון "חבר" לעמותת "תקוות", הפועלת לשיקום ולהעצמה של פצועי צה"ל ונפגעי טרור באמצעות ספורט.

למעשה, יהיה זה מירוץ מיוחד במינו, כאשר שיתוף הפעולה בין מועדון החברים לעמותה, יביא לכך שעל כל 1 ק"מ שירוצו המשתתפים ייתרם שקל אחד לטובת הפצועים והנפגעים.

מי שייקחו חלק במירוץ ולוקחים חלק פעיל בעמותה הפועלת לשיקום ולהעצמה של פצועי צה"ל ונפגעי טרור על ידי פעילות ספורטיבית ואתגרית, יהיו דווקא כאלה שמכירים את התחושה להיות בצד של פצועי צה"ל.

מדובר יהיה בלוחמים לשעבר שנפצעו במהלך מלחמות ישראל וכיום פועלים חברתית וספורטיבית, ביניהם זיו שילון אשר נפצע בלחימה ברצועת עזה ב-2012 בעת ששירת כקצין בחטיבת גבעתי, איתן חרמון אלוף העולם במרתון לקטועים שנפצע בעת פעילות מבצעית בשירות מילואים בחטיבת אלכסנדרוני במלחמת לבנון השנייה ב-2006, אלי סופר המשתתף באופן תדיר בתחרויות "איש הברזל", לוחם יחידת העילית מגלן, שנפצע קשה בצוק איתן ואהרון קרוב קצין צנחנים שנפצע אנוש במהלך מבצע עופרת יצוקה.

המירוץ יתקיים ב-4 מקצים שונים: 15 ק"מ, 10 ק"מ, 5 ק"מ ומקצה של 800 מטר לילדים. כל עמית רשאי לרשום עד 5 משתתפים נוספים מלבד עצמו.
משתתפי המרוץ יקבלו ערכת מתנה הכוללת בלנדר נייד להכנת מיצים ושייקים, חולצת ריצה וכובע מנדפי זיעה וזוהרים בחושך, מספר חזה ותיק שרוך. נוסף על כך, כל משתתף יזכה במדליה מרשימה ורב-תכליתית ובה פותחן בקבוקים ו-3 סוגי מברגים.
בנוסף, לאורך כל האירוע ייהנו המשתתפים מכיבוד עשיר ושתייה קלה וחמה ומאקספו מציגים מתחומי האקטיב לייף, שיציעו מוצרים מעולם הבריאות והספורט בהנחות ומחירים מיוחדים.
אדוה פישר, מנכ"לית מועדון "חבר", אמרה: "אני שמחה שאנחנו חוזרים לקיים את המסורת של מרוץ 'חבר', לאחר 3 שנים של הפוגה. אני מאמינה כי המרוץ הוא נדבך חשוב בין שלל ההטבות שאנו מעניקים לעמיתינו ובני משפחותיהם המבקשים לאמץ אורח חיים בריא. נושא האחריות החברתית מעוגן כאחד מערכי הליבה של מועדון 'חבר', הפועל למען אנשי כוחות הביטחון, ולכן החיבור לעמותת 'תקוות', הפועלת לשיקום ולהעצמה של פצועי צה"ל ונפגעי טרור באמצעות ספורט, הוא חיבור טבעי ומדויק עבורנו. אני שמחה שהעמיתים, קרוביהם ובני משפחותיהם שותפים לתרומה שלנו: 1 ₪ על כל 1 ק"מ שירוצו, ומזמינה אותם להגיע לפגוש אותי על קו הזינוק. אנו מקווים לשבור את שיא הנרשמים השנה ובכך להגדיל את התרומה הכספית לעמותה".
סימון פרבשטיין, מנהלת עמותת "תקוות": "אני מברכת על היוזמה של מועדון 'חבר' ועל התמיכה בעמותת 'תקוות'. מרגש לדעת שכל משתתף במרוץ הוא גם שותף לדרך שלנו, כך נראית ערבות הדדית במיטבה. לאנשים רגילים ספורט זו בחירה, אצל פצועי צה"ל ונפגעי טרור זו הדרך להתמודד עם נפש פגועה וגוף פצוע. אני מחכה לראותכם בהמוניכם רצים עם גיבורי ישראל".